wtorek, 03 grudnia 2019 11:53

Jeden komin, a problemów sporo

 

Przez zanieczyszczony sadzą przewód kominowy po raz kolejny w tym sezonie grzewczym strażacy byli wzywani do interwencji - tym razem na ul. Sienkiewicza.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia, chwilę przed godziną 11. Wówczas to strażacy zostali zadysponowani do pożaru, jaki wystąpił w jednej z kamienic przy ul. Sienkiewicza. O sytuacji poinformowali nas mieszkańcy centrum.

Po dotarciu na miejsce okazało się iż w jednym z kominów budynku wielorodzinnego wystąpił pożar sadzy. Strażacy po dostaniu się na dach budynku ustalili w którym kanale się on pojawił i przystąpili do próby gaszenia palącego się materiału. Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Sienkiewicza był zablokowany, a dym z komina zasnuł okoliczne domy.

To zdarzenie jest kolejną odsłoną "prozy sezonu grzewczego". Wciąż wielu mieszkańców ignoruje apele o bieżącą kontrolę systemów grzewczych, jak np. przeglądy piecyków gazowych, ale też nie dokonuje czyszczenia przewodów kominowych. W takich sytuacjach o zagrożenie bezpieczeństwa nie jest trudno, a częstokroć naprawa komina po pożarze jest o wiele bardziej kosztowna od wizyty kominiarza. Życia ludzkiego, w przypadku, gdyby doszło do tragedii, już nikt nie wróci.

zdjęcia także nadesłane

2 komentarzy

  • Link do komentarza Racisław środa, 04 grudnia 2019 01:17 napisane przez Racisław

    Skoro jest wspolnota mieszkaniowa i płaci się czynsz do ci z administracji powinni pilnować żeby kominiarz czyścił komin. Sam mieszkam w 4 rodzinnym bloku mamy wspólnotę i mamy obowiązek ustawowy 4 razy czyścić komin ale to już się tym zajmuje nasza administracja wkoncu za to im płacimy

  • Link do komentarza kominiarz wtorek, 03 grudnia 2019 12:12 napisane przez kominiarz

    A jaki Zarządca Nieruchomości administruje tą kamienicą? ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane