środa, 04 grudnia 2019 11:20

Kurz po bitwie opadł. Co dalej ze świetlicą?

 
Kurz po bitwie opadł. Co dalej ze świetlicą? archiwum redakcji

"Dzieci z chmur" czeka długa droga do tego, by stać się instytucją opłacalną dla powiatu i funkcjonalną dla podopiecznych.

Najpewniej już od 1 stycznia 2020 roku Świetlica Środowiskowa "Dzieci z chmur" zacznie funkcjonować w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej "Largo" przy ul. Kościuszki 7. Od 1 kwietnia planowane jest połączenie tej placówki z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a do tego czasu świetlica ma działać z obecną kadrą wychowawców.

W niemal tydzień po burzliwej sesji, podczas której, na skutek zderzenia się poglądów na funkcjonowanie świetlicy, jej likwidacja została wstrzymana, do sprawy odniósł się starosta Piotr Gruszczyński: - Wrażliwość radnych była większa niż wydawało mi się to konieczne. Doszliśmy do wniosku, że w związku z tym wycofamy uchwałę, a także przedstawię na bazie tego, jakie są rozwiązania. W Largo na ul. Kościuszki przeznaczymy lokal dla świetlicy i nie wykluczamy, że całe piętro będzie dla nich - przyznał i dalej dodał, że placówka będzie miała pełną, dotychczasową opiekę do końca marca: - Po tym zatrudnimy dwóch wychowawców, każdy na pół etatu.

Zarządzanie świetlicą przejmie dyrektor PCPR: - Wczoraj miałem spotkanie z przedstawicielem rodziców, przedstawiłem te założenia i zostały one zaakceptowane. Sugerowałem jednak, by rodzice nie odpuszczali pomysłu stowarzyszenia. Nie mówimy o zwykłym, bo ono miało być na szybko, ale ponieważ temat został odsunięty, to sugerujemy stowarzyszenie zarejestrowane w KRS. Ono da możliwości pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Dajemy zaplecze intelektualne do zabiegania o takie środki - dodał. Starosta przekazał także, że są plany w jakich placówkach mają zostać zatrudnieni opiekunowie dotychczas pracujący w świetlicy.

4 komentarzy

 • Link do komentarza kola środa, 04 grudnia 2019 21:28 napisane przez kola

  wow, czyli gdzieś są wolne etaty?

 • Link do komentarza Rita środa, 04 grudnia 2019 17:50 napisane przez Rita

  Kim oni są żeby tyle zarabiać, to kolejna kasta po prawnikach. Kiedy za to wezmą się rządzący państwem.

 • Link do komentarza Babcia Gosia środa, 04 grudnia 2019 15:08 napisane przez Babcia Gosia

  To jest skandal!!! Zdjąć punkt z sesji żeby zrobić swoje bez opinii radnych. Liczę na komentarz radnych rządzącej koalicji w tym temacie!!! Możliwe że nie chcieli głosować ponieważ wiedzieli że da się to zrobić bez glosowania w taki właśnie sposób.

 • Link do komentarza Ryszarda środa, 04 grudnia 2019 14:54 napisane przez Ryszarda

  Działanie Ania, zrób restrukturyzację, zwolnij ludzi - w trakcie. Likwidacja w całości nie przeszła, no to likwidują po kawałku, ot cała filozofia. Jak nie z Radą, to bez Rady.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane