poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:36

Młodociani złodzieje usłyszeli zarzuty

 
Młodociani złodzieje usłyszeli zarzuty archiwum redakcji

Od 14 do 23 lat mają czterej młodzi ludzie, którzy właśnie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży dokonanych na terenie Gniezna i powiatu.

W sierpniu 2019 roku informowaliśmy o zatrzymaniu sprawców kradzieży rowerów na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie (zobacz więcej). Wówczas to zatrzymano dwóch chłopaków w wieku 15 i 18 lat, którzy przywłaszczyli jednoślady stojące na klatce schodowej jednego z domów. Złodzieje porzucili je kilkaset metrów dalej na ul. Poprzecznej, a kilka godzin po tym młodociani złodzieje zostali zatrzymani. Wkrótce się okazało iż zakres ich "działalności" był o wiele większy. 

Od tamtego czasu policjanci zbierali materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. W wyniku tych działań okazało się, że zatrzymani w tej sprawie nastolatkowie wspólnie z innymi osobami mieli związek z kolejnymi zdarzeniami kryminalnymi na terenie Gniezna i okolic, do których doszło podczas wakacji letnich.

Jak ustalili śledczy młodzi ludzie w wieku 14, 15, 19 i 23 lat w porach wieczorowo-nocnych przebywali poza domem, spacerując ulicami miasta lub odwiedzając okoliczne miejscowości (w celach innych niż turystyczne). Młodzieńcy wchodzili do niezamkniętych samochodów, z których kradli pozostawione w nich przedmioty. Przestępstw najczęściej dokonywali parami. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci odzyskali 4 skradzione przez nich rowery i 3 klucze od aut. 

Śledczy przedstawili sprawcom w sumie 17 zarzutów. Sprawa niebawem trafi do sądu. Pełnoletni odpowiedzą za popełnione przestępstwa, a nieletni za czyny karalne.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane