środa, 18 grudnia 2019 11:44

„Siostrzenica sąsiadki” okradła seniorkę

 
„Siostrzenica sąsiadki” okradła seniorkę archiwum redakcji

10 tysięcy złotych straciła starsza kobieta, która do swojego mieszkania wpuściła kobietę, podającą się za krewną sąsiadki.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia br. w Trzemesznie. Kobieta, która została okradziona, zawsze była bardzo ostrożna i nigdy nie otwierała drzwi nieznajomym. W jaki sposób dała się podejść? Usłyszała dzwonek do drzwi, a przez wizjer zobaczyła około 30 – 40 letnią kobietę, która powiedziała, że jest siostrzenicą sąsiadki. Do tego dodała, że jest w ciąży i poprosiła o możliwość odczekania na ciocię w mieszkaniu seniorki.

Starsza kobieta wpuściła obcą jej osobę. W pewnym momencie ta poprosiła starszą panią o rozmienienie banknotu, tłumacząc, że musi oddać pieniądze ciotce. Właścicielka mieszkania dała się namówić i w ten sposób wskazała miejsce przechowywania swoich oszczędności. Po pewnym czasie obca kobieta wyszła z mieszkania. Seniorka dopiero 17 grudnia zorientowała się, że została okradziona. Złodziejka bez skrupułów ukradła ponad 10 tysięcy złotych.

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy pukając do seniorów, bez żadnych skrupułów wykorzystują każdą okazję, aby zdobyć pieniądze. Podają się np. za „handlowca”, „pracownika wodociągów”, czy jak w tym przypadku za „siostrzenicę sąsiadki”. Proszą najczęściej o rozmienienie pieniędzy, okazanie miejsca przechowywania cennych rzeczy czy też oferują „pomoc” dotyczącą załatwienia spraw finansowych. Wpuszczeni do mieszkania, poprzez rozmowę i pozorną troskę o stan zdrowia seniorów, doprowadzają do tego, aby starsze osoby ujawniły miejsce przechowywania oszczędności. Policjanci zalecają ostrożność przed wpuszczaniem do mieszkania osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś ważną sprawę.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane