poniedziałek, 23 grudnia 2019 19:30

Poświęcenie żłóbka przed Pałacem Prymasowskim

 
Poświęcenie żłóbka przed Pałacem Prymasowskim fot. Rafał Wichniewicz

Gromady dzieci wraz z rodzicami nie odstraszył deszcz, padający w poniedziałkowy wieczór - przyszli by wspólnie uczestniczyć w poświęceniu żłóbka, ustawionego przed Pałacem Prymasowskim.

Po ostatnich w tym roku roratach, które odbywały się w bazylice na Wzgórzu Lecha, najmłodsi ich uczestnicy zostali zaproszeni na spotkanie z abpem Wojciechem Polakiem Prymasem Polski. Udali się oni wraz z rodzicami przed Pałac Prymasowski, gdzie w ostatnich dniach powstała tradycyjnie obecna już od lat stajenka.

W niej to pojawiły się już postacie związane z Bożym Narodzeniem, ale jeszcze bez Jezusa.
Prymas przez kilka chwil porozmawiał z dziećmi, wyjaśniając im znaczenie zarówno symboliki stajenki, jak i całego Bożego Narodzenia. Po tym dokonał on poświęcenia żłóbka, po czym wszyscy namłodsi zostali poczęstowani cukierkami przygotowanymi na tę okazję.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane