piątek, 27 grudnia 2019 09:01

Wniosek o referendum już złożony

 
Rada Gminy Niechanowo Rada Gminy Niechanowo archiwum redakcji

Inicjatorzy pomysłu o odwołanie Rady Gminy Niechanowo już złożyli podpisy u Komisarza Wyborczego w Koninie. Teraz ma on czas na ich weryfikację i wdrożenie kolejnych procedur.

Od kilku tygodni w gminie Niechanowo trwało zbieranie podpisów pod pomysłem organizacji referendum o odwołanie miejscowej rady gminy. Inicjatorzy twierdzą, że organ ten, wybrany rok temu w wyborach samorządowych, utrudnia pracę obecnemu wójtowi i nie pozwala na normalne funkcjonowanie urzędowi, a przy tym "rzuca włodarzowi kłody pod nogi". Sami zainteresowani odpierają te zarzuty, podważając argumenty inicjatorów referendum, wskazując na brak merytorycznych podstaw w stawianych zarzutach.

Zgodnie z przepisami, pomysłodawcy odwołania rady gminy zbierali podpisy niezbędne do złożenia wniosku o organizację referendum - zgodnie z przepisami jest to 10% uprawnionych do głosowania, a w przypadku gminy Niechanowo stanowi to około 450 osób. Inicjatorzy twierdzą jednak, że zebrali ich znacznie więcej. Jeszcze przed świętami, 23 grudnia udali się do Komisarza Wyborczego w Koninie, by tam złożyć dokumenty: -  Informujemy , że zebraliśmy wymaganą ilość podpisów oraz spełniliśmy wszystkie wymagania, które zostały nam postawione aby Komisarz podjął procedury weryfikacji mieszkańców oraz ustalenie daty wyborów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Niechanowo za wzięcie udziału w poparciu naszej inicjatywy - przekazali organizatorzy referendum.

Jeśli komisarz zauważy braki lub nieprawidłowości, będzie on domagał się ich usunięcia w ciągu 14 dni. W przypadku stwierdzenia iż dokumenty spełniają wszystkie wymagania, postanowienie o przeprowadzeniu referendum bądź odrzuceniu wniosku, będzie musiał podjąć w terminie 30 dni od momentu jego złożenia. Samo referendum może zostać zorganizowane w ciągu 50 dni od dnia opublikowania postanowienia Komisarza Wyborczego w Koninie.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Mee sobota, 28 grudnia 2019 11:21 napisane przez Mee

  Pan Marciniak przewraca się w grobie

 • Link do komentarza łycha piątek, 27 grudnia 2019 21:47 napisane przez łycha

  Dobrze wybraliśmy ich bo nie wiedzieliśmy jak wyglądają sesje i co tam się dzieje wystarczy wejść na przekaz live z sesji i wzystko widać jak na dłoni co się dzieje w gminie kto jest aktywny a kto nie i na kogo można drugi raz dać głos. Prowadzący zamyka sesję bez wypełnienia porządku obrad więc mają coś do ukrycia ,że tak panicznie sie boją głosu suwerena coś jest na rzeczy i oby eferendum wyjaśniło wszelkie nieprawidłowości...

 • Link do komentarza Stefan piątek, 27 grudnia 2019 19:07 napisane przez Stefan

  Liczę na mądrość mieszkańców, i że nie pójdą na referendum. Inicjatorzy i burzyciele to chorzy ludzie na władzę.

 • Link do komentarza kusy piątek, 27 grudnia 2019 10:25 napisane przez kusy

  Zwolennicy starego wójta zacierają ręce bo wiedzą, że radę wybierze się taką samą.

 • Link do komentarza Karolina piątek, 27 grudnia 2019 10:21 napisane przez Karolina

  zarysowała się szansa na usunięcie wrzoda ze zdrowego organizmu gminy...

 • Link do komentarza AntyUklad piątek, 27 grudnia 2019 10:07 napisane przez AntyUklad

  Powodzenia, Gmino nie zawiedz i glosuj.

 • Link do komentarza cielimowo piątek, 27 grudnia 2019 09:26 napisane przez cielimowo

  Śmiechu warte sami przecież ich wybrali i teraz odwołują!!!!!! Pomysłodawcy sami dobrze nie wiedzą, jak należy interpretować ich argumenty z punktu widzenia ustaw dotyczących samorządu!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza wyborca piątek, 27 grudnia 2019 09:18 napisane przez wyborca

  Oby się wam udało. Nie może być tak, by gdziekolwiek albo rada albo także wybrany np. wójt czy burmistrz bawił się w rządzenie i hamowal rozwój gminy czy Miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022