poniedziałek, 30 grudnia 2019 13:28

Ewakuacja Starostwa Powiatowego

 
Ewakuacja Starostwa Powiatowego fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowe wczesne popołudnie do urzędu na ul. Jana Pawła II zadysponowano zastępy straży pożarnej, a sam budynek ewakuowano. Wszystko w ramach rutynowych ćwiczeń.

Zgodnie z przepisami należy je przeprowadzać raz na dwa lata. Dlatego kolejka osób czekająca do Wydziału Komunikacji w celu załatwienia swoich spraw, ale także wielu innych petentów oraz samych urzędników, punktualnie o godzinie 13 usłyszała hasło do ewakuacji budynku. W tym samym czasie informacja o zagrożeniu, jakie wystąpiło w Starostwie Powiatowym, trafiła do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno oraz drabinę mechaniczną.

Po wejściu do budynku, który został opuszczony przez przebywających środku, strażacy ujawnili źródło pożaru występujące w jednym z pomieszczeń socjalnych, zlokalizowanych na parterze. Po zneutralizowaniu zagrożenia i stwierdzeniu, że nikt nie odniósł obrażeń, przeprowadzono wentylację pomieszczeń. Dopiero po zakończeniu działań urzędnicy oraz petenci mogli wejść do budynku.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Gmina wtorek, 31 grudnia 2019 19:44 napisane przez Gmina

  Zaraz zaraz, to w tak trudnym czasie dla pracowników dyrektor sobie wyjeżdża i opuszcza swoich ludzi. Poprzednie kierownictwo siadalo wtedy do lady...

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 31 grudnia 2019 09:07 napisane przez Obserwator

  Ludzie wystraszyli się kar i ruszyli na urząd komunikacji kolejki gigantyczne tylko ze kary dopiero dostaną ludzie co nie dotrzymają terminu 30 dni ale od transakcji zawartych 2020roku,a nie tych starych.

 • Link do komentarza hihrajek wtorek, 31 grudnia 2019 07:10 napisane przez hihrajek

  Pan Dyrektor Wojtek chyba na wyjeździe !! I nie miał kto dopilnować by wydział komunikacji mógł mimo ewakuacji pozostałych biur - pracować !! !!

 • Link do komentarza Slav poniedziałek, 30 grudnia 2019 23:21 napisane przez Slav

  Trzeba było zrobić w listopadzie bo co?. Bo teraz jedna trzecia miasta pełne majty żeby w końcu po x czasie auta przerejestrowac i uniknąć kary a pod blokami tablice z całej PL

 • Link do komentarza Przed drzwiami poniedziałek, 30 grudnia 2019 23:02 napisane przez Przed drzwiami

  W komunikacji to już kabaret. Pracownicy nie mogli wejść rano do wydziału. Spóźnił się ktoś czy nie potrafił ktoś otworzyć drzwi za pomocą kodu?

 • Link do komentarza Petent poniedziałek, 30 grudnia 2019 22:09 napisane przez Petent

  A panie z okienek z żabce na kawie....

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 30 grudnia 2019 16:46 napisane przez urzędas

  Co się dzieje w tym Wydziale Komunikacji? Wracają stare czasy?

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 30 grudnia 2019 13:41 napisane przez Wyborca

  Chyba kogoś powaliło w tym starostwie. W komunikacji kolejka czekała od 3 rano a tu ktoś dzień przed sylwestrem robi sobie ewakuację próbną. Czyj to był pomysł? Ta osoba powinna za to odpowiedzieć? Raz na dwa lata. To trzeba było zrobić w listopadzie. No chyba że pewien dyrektor tak zajęty....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane