wtorek, 31 grudnia 2019 12:48

Koniarze już powitali Nowy Rok

 
Koniarze już powitali Nowy Rok fot. Rafał Wichniewicz

Około pięćdziesięciu miłośników koni pojawiło się w południe na Rynku, by wspólnie pożegnać stary i powitać nowy rok. Mimo panującego zimna, atmosfera była wyjątkowo gorąca.

Było to już czternaste, sylwestrowe spotkanie koniarzy na głównym placu miasta. Tradycją się już stało, że na tę okazję przyjeżdżają jeźdźcy z różnych stajni, by zaprezentować swoje zwierzęta, wypić wspólnie szampana, a także przejechać w korowodzie ulicami Gniezna.

- To wydarzenie ma charakter spontaniczny, bo takie są jego początki. W 2006 roku padł zakład dotyczący wyjazdu z końmi na Rynek w Sylwestra i wtedy grupką sześciu osób wyruszyliśmy, przejeżdżając ulicami miasta. Okazało się, że spotkał się z pozytywną opinią w naszym towarzystwie koniarzy i tak postanowiliśmy z roku na rok przyjeżdżać na Rynek - mówił Patryk Dobrzyński, który dodał iż godzina spotkania w samo południe jest symboliczną, gdyż o północy z oczywistych względów konie nie mogłyby czuć się bezpiecznie. 

 

Po zakończeniu zlotu, na który przybyło wielu mieszkańców Gniezna, ale też sprawił niespodziankę niemieckim turystom zwiedzającym miasto, koniarze udali się we wspólny przejazd ulicami miasta. Po powrocie na Rynek udali się dalej w kierunku katedry, skąd rozjechali się do swoich stajni.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Bartek środa, 01 stycznia 2020 09:54 napisane przez Bartek

  No i pieknie. Szkoda tylko ze cale miasto zasrane konskimi kupami ktorych nie ma kto sprzatnac.

 • Link do komentarza Malwina wtorek, 31 grudnia 2019 23:30 napisane przez Malwina

  Halo czy ktoś zna tego Pan na siwym koniu, w jasnych bryczesach, szaro-zielonkawej kurtce i czarnych bryczesach; jest na 29 zdjęciu już w zeszłym roku na sylwestrze koniarzy to szukalam ale niestety się nie udało :( POMOCY !

 • Link do komentarza Nowego roku nie będzie wtorek, 31 grudnia 2019 21:33 napisane przez Nowego roku nie będzie

  Czy gnieźnieńskie 500+ może już przestać strzelać za moje pieniądze???. No spać już bym chciał!!!.

 • Link do komentarza Stąd wtorek, 31 grudnia 2019 18:47 napisane przez Stąd

  Czy wieczorem jest coś przewidziane na rynku,dla tych co nie mają koni?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane