czwartek, 02 stycznia 2020 09:12

Nowy Rok i pierwsi pijani kierowcy

 
Nowy Rok i pierwsi pijani kierowcy źródło: KPP Gniezno

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez gnieźnieńską drogówkę pierwszy w tym roku nietrzeźwy kierowca. Kolejny miał ponad promil alkoholu. 

W Nowy Rok, około 1:30 na ul. Jasnej w Gnieźnie 20-letni gnieźnianin, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował Fiatem Seicento. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów drogówki.

Kolejny przypadek został ujawniony około 15:00 w Pakszynie w gminie Czerniejewo. Wówczas to stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Zipp, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Jak się okazało w trakcie kontroli, kierujący tym pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania pokazał 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że nie posiada on prawa jazdy. Po wykonaniu czynności w siedzibie komendy 20-latek został zwolniony do domu, motocykl zaś został zabezpieczony na parkingu depozytowym.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności - obaj powyżej wymienieni młodzi kierowcy odpowiedzą za swoje czyny.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane