czwartek, 02 stycznia 2020 11:53

Noworoczne interwencje strażaków

 
Noworoczne interwencje strażaków archiwum redakcji

Pożar sali, samochodu, wybuch gazu, ale także i do mniejszych interwencji wzywani byli strażacy w ostatni dzień 2019 roku i w pierwszy dzień 2020 roku.

Sylwestrowe świętowanie dla większości mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego upłynęło spokojnie. Jednocześnie jednak sporo pracy mieli strażacy z naszego regionu, którzy byli wzywani do ośmiu zdarzeń. 

Już 1 stycznia, kilkanaście minut po północy wpłynęło zgłoszenie o pożarze sali wiejskiej w Zakrzewie w gminie Kłecko. Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Gniezno, OSP Kłecko i OSP Ułanowo. Po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozległy pożar budynku, w którym już zdążył zawalić się dach. W środku znajdowały się cztery butle z mieszanką propan-butan, z których jedna wybuchła, a druga się rozszczelniła. Działania strażaków na miejscu trwały kilka godzin.

Około godziny 1:20 strażaków zadysponowano do pożaru śmietnika w Kłecku - w działaniu brały udział OSP Karniszewo oraz JRG Gniezno, które akurat wracało z Zakrzewa. 

W środku nocy wpłynęło także zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Matejki w Gnieźnie, gdzie zadysponowano jeden zastęp JRG Gniezno - pojazd uległ częściowemu spaleniu. Wkrótce też strażacy zostali zadysponowani na ul. Sobieralskiego, gdzie uwolniono osoby uwięzione w zablokowanej windzie.

Najpoważniejszym zdarzeniem był wybuch gazu, do którego doszło w Kruchowie w gminie Trzemeszno. Jak już oficjalnie poinformowano, mieszkaniu w chwili wybuchu znajdowała się jedna osoba, która wskutek zdarzenia odniosła poparzenia twarzy, kończyn górnych oraz tułowia - około 60% ciała. Poszkodowanego mężczyznę zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. Na czas prowadzonych działań z budynku do miejscowej sali wiejskiej ewakuowano 46 osób. Po przeprowadzeniu oględzin przez inspektora nadzoru budowlanego, podjęto decyzję o dopuszczeniu budynku do dalszego użytkowania.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane