wtorek, 07 stycznia 2020 08:49

Społeczna dyskusja ws. ścieżek rowerowych

 
Społeczna dyskusja ws. ścieżek rowerowych archiwum redakcji

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie w sprawie planowanych do realizacji na terenie Gniezna tras rowerowych. Jest to inicjatywa oddolna.

Od połowy grudnia br. w Internecie dostępna jest dokumentacja projektu tras rowerowych, które planowane są do realizacji na terenie Gniezna. 

Z uwagi na fakt, że tzw. "konsultacje społeczne", organizowane przez Urząd Miejski, zostały ograniczone w tym zakresie jedynie do wyrażania opinii w Internecie, bez spotkania z mieszkańcami, powstała oddolna inicjatywa w celu omówienia tego, co zaplanowano zrealizować w ciągu najbliższych kilku lat na terenie Gniezna. Spotkanie odbędzie się na neutralnym gruncie - w Klubie Muzycznym "Młyn" przy ul. Roosevelta w najbliższy czwartek 9 stycznia o godzinie 18:30. 

- Przedstawimy dane, których nie zebrała firma projektująca i urzędnicy, a ponadto wskażemy rozwiązania umieszczone w projekcie, które w swoim założeniu są bardzo niekorzystne, niezgodne z przepisami, mogą powodować niebezpieczeństwo, a w ostatecznym rozrachunku - zniechęcać do korzystania z roweru jako alternatywnego środka lokomocji. A powinno być na odwrót - zapowiadają organizatorzy, którymi są osoby korzystające z rowerów na co dzień, w tym także certyfikowany audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkanie jest o tyle ważne, że dzięki temu każdy będzie mógł wynieść swoją opinię na temat przygotowanego projektu.

Oficjalnie uwagi zgłaszać można tylko do 13 stycznia br. (więcej informacji), dlatego czasu na wyrażenie swojej opinii nie zostało zbyt dużo.

Użytkownicy rowerów, chętni do udziału w spotkaniu 9 stycznia, są proszeni o przyjazd na swoich jednośladach. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

2 komentarzy

  • Link do komentarza blisko środa, 08 stycznia 2020 09:43 napisane przez blisko

    W szeregach koalicji prezydenta zamieszanie, bo znowu się nie słucha mieszkańców. Szemranie między sobą stało się domeną tej grupy, choć przy głosowaniach wciąż jeszcze są jednolici...

  • Link do komentarza superlatywa środa, 08 stycznia 2020 08:47 napisane przez superlatywa

    Czemu tu się dziwić? Że urzędnicy nie chcą słuchać mieszkańców? Przecież to standard w tym mieście.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane