wtorek, 07 stycznia 2020 09:54

Orszak Trzech Króli w Żydowie

  mnopr
Orszak Trzech Króli w Żydowie zdjęcie nadesłane

Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej jako Trzech Króli, obchodzone było także w mniejszych miejscowościach powiatu gnieźnieńskiego - w tym także w Żydowie.

Liczba barwnych Orszaków Trzech Króli, organizowanych 6 stycznia, rośnie w całym kraju. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu włączają się także parafie wiejskie, które w ten sposób chcą zaangażować lokalną społeczność, pokazując w ten sposób wspólnotę wiernych. Podobnie było w Żydowie, gdzie po wczorajszej mszy świętej jej uczestnicy wraz z proboszczem udali się w pochodzie ulicami tej miejscowości w kierunku szkoły. Na trasie towarzyszyli im trzej mędrcy, podążający na czele orszaku.

Po dotarciu pod placówkę, na miejscu czekały Jasełka przygotowane przez wychowanków szkoły, a także program wokalny w postaci kolęd i pastorałek, do którego śpiewu włączali się także mieszkańcy uczestniczący w orszaku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane