środa, 08 stycznia 2020 12:09

Chcesz sprawdzić autobus przed odjazdem na ferie? Umów się wcześniej

 
Chcesz sprawdzić autobus przed odjazdem na ferie? Umów się wcześniej źródło: KPP Cieszyn

Zbliżające się ferie to czas, w którym na półkolonie wyjeżdżają najmłodsi mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Zanim wyruszą istnieje możliwość sprawdzenia stanu technicznego autobusu - trzeba się jednak wcześniej umówić.

W tym roku ferie zimowe w Wielkopolsce rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 9 lutego. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem nie tylko dla ich rodziców, ale też dla policji. Istotnym elementem tej troski są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.
Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Gnieźnieńscy policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Zgłoszenia telefoniczne w Gnieźnie można przyjmować pod całodobowym numerem dyżurnym 61 426 02 11.

Miejsca, gdzie można na terenie Gniezna prowadzić bezpieczną kontrolę:
- ul. Kostrzewskiego/Piotrowskiego - parking
- Gniezno, ul. Dworcowa 
- Gniezno, ul. Sobieskiego - parking przy centrum handlowym MAX

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane