poniedziałek, 13 stycznia 2020 07:47

Kontrola ujawniła przekręcony licznik

 
Kontrola ujawniła przekręcony licznik archiwum redakcji

Podczas piątkowej służby policjanci gnieźnieńskiej drogówki ujawnili kolejny przypadek rozbieżności stanu drogomierza kontrolowanego auta.

Od 1 stycznia br. podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących na przestrzeni ostatnich lat przeglądy na stacjach diagnostycznych. Jeśli na podstawie tego porównania mundurowi nabiorą podejrzeń, że mogło dojść do przestępstwa, sprawa wyjaśniana będzie przez kryminalnych w postępowaniu sprawdzającym.

Znowelizowane przepisy kodeksu karnego stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ustawodawcy zdecydowali, że odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która cofa licznik - ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, jak i właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi.

Podczas piątkowej służby 10 stycznia br. policjanci z wydziału ruchu drogowego, podczas prowadzonych działań na ulicach Gniezna, ujawnili Fiata Seicento, w którym prawdopodobnie cofnięto drogomierz. Auto skontrolowane zostało na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie, a rozbieżności były na tyle duże, że wzbudziły wątpliwości, by mogły wystąpić przez czyjąś pomyłkę. Teraz sprawą "skręconego” licznika zajmą się kryminalni, którzy ustalać będą okoliczności, w jakich powstały rozbieżności w odczytach.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:44 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak ostatnio z naszej pobliskiej miejscowości znalazłem ogłoszenie z autem z 30 tys przebiegiem w eco-dieslu a rocznik auta sugeruje iz poprzedni właściciel w jednym z krajów Beneluxu przejeżdzał rocznie 5 tys km. Ale co tam w Starostwie Powiatowym się zarejestruje i pójdzie w drugi obieg i bedzie cycuś laluchna nie jeżdzone tylko garażowane za granicą :-)

  Nie macie pojecia jak sie cieszę że w koncu Policja ma obligatoryjny obowiązek weryfikacji przebiegu kontrolowanego auta.Niektórzy obecni właściciele aut moga przy tych kontrolach się zdziwić jak zostali wkręceni

 • Link do komentarza Endriu poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:29 napisane przez Endriu

  Czy to jest tak poważna sprawa żeby zajmowali się kryminalni-sa od innych spraw!!!!

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahaha poniedziałek, 13 stycznia 2020 08:44 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahaha

  Seicento i "skręcenie” licznika ? to chyba ten skręcający liczniki był pijany i pomylił samochody przy których miał "skręcać" licznik ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane