piątek, 17 stycznia 2020 13:22

Ucieczka przed radiowozem i nocna obława w rejonie Skiereszewa

 
Ucieczka przed radiowozem i nocna obława w rejonie Skiereszewa zdjęcie nadesłane

W nocy z czwartku na piątek w rejonie Dalek i Skiereszewa doszło do scen rodem z filmu sensacyjnego, kiedy kierujący nie zatrzymał się do kontroli i zdecydował się uciec policjantom.

Do zdarzenia doszło 16 stycznia, krótko przed godziną 22. Wówczas to funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki, poruszający się oznakowanym radiowozem, postanowili w rejonie ul. Kostrzewskiego zatrzymać do kontroli samochód marki Citroen Saxo na łódzkich numerach rejestracyjnych. Ten jednak nie zareagował na polecenia mundurowych i zaczął uciekać.

- Policjanci rozpoczęli pościg za pojazdem z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego. Mimo to Citroen wciąż się nie zatrzymywał. W rejonie skrzyżowania ul. Kostrzewskiego z ul. Cienistą, podczas wymijania pojazdów stojących przed sygnalizacją świetlną, kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery - poinformowała nas asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Po tym kierujący Citroenem oraz jego pasażer pospiesznie oddalili się z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Orzeszkowej.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, na miejsce wezwano kolejne patrole policji, które rozpoczęły przeszukiwanie terenu w rejonie Dalek, Skiereszewa i Dziekanki w celu odnalezienia osób poruszających się rozbitym pojazdem. Działania te trwały do późnych godzin nocnych, ale nie przyniosły rezultatu. Citroen został zabezpieczony na parkingu policyjnym.

- Dziś nad ranem policjanci z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali jedną osobę w tej sprawie. Czynności wyjaśniające wciąż trwają - dodała. Na tę chwilę nie wiadomo czy osoba, która została doprowadzona na komendę, była kierowcą ww. pojazdu, ani jaki był powód ucieczki. 


zdjęcia nadesłane

16 komentarzy

 • Link do komentarza Gma piątek, 24 stycznia 2020 06:39 napisane przez Gma

  Do hbj, jak Ty oceniasz pracę służb z perspektywy programów typu W-11, to gratuluję i życzę dalszego życia w świecie magii i czarów. Hahaha

 • Link do komentarza hbj wtorek, 21 stycznia 2020 20:31 napisane przez hbj

  jak dzwonisz na straz miejską ze menel lezy to kazą dzwonić na policje a na policje jak dzwonisz ze w szkole trawą handlują i bogwie czym jeszcze .. to słyszysz że "maila napisac" do dyżurnego ... śmiech takie służby

 • Link do komentarza hbj wtorek, 21 stycznia 2020 20:29 napisane przez hbj

  jechałem tamtędy ... szukali ??? gonili????? buchachacha

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 21 stycznia 2020 08:45 napisane przez mieszkaniec

  Podobno film kręcił Bareja o Policji z Gniezna ha ha..

 • Link do komentarza Pollansky poniedziałek, 20 stycznia 2020 17:34 napisane przez Pollansky

  ale ten film sensacyjny to chyba z roku 1978 ? poznaję po samochodzie , cała ta sprawa to śmiech na sali - i oby tak w Gnieznie było dalej- nie nadymajcie tak błahej sprawy :( ale mobilność policji do bani jak im uciekają rozbitkowie .... lipa panie pila , oby nie musieli się mierzyć z prawdziwymi gangsterami bo słabo to widzę w takiej obsadzie filmu :)

 • Link do komentarza Jasiu poniedziałek, 20 stycznia 2020 09:27 napisane przez Jasiu

  Najlepsza jest marka auta Saxo pewnie z silnikiem 1.1 he he i uciekli może kursy dla policji o jeździe w pościgu no na takie zakupie jak Gniezno to i policja uśpione w dzialaniach

 • Link do komentarza Jasiu poniedziałek, 20 stycznia 2020 09:26 napisane przez Jasiu

  Uciekli Saxo pewnie 1.1 normalnie gta5

 • Link do komentarza Bobi niedziela, 19 stycznia 2020 19:30 napisane przez Bobi

  Po co ich gonić jak można posiedzieć w aucie na terenie jednostki na Sobieskiego. Natomiast miasto zastawione samochodami na zakazach.

 • Link do komentarza Guuu sobota, 18 stycznia 2020 21:30 napisane przez Guuu

  W dobie smartphonów można łatwo sprawdzić czy kierował.
  Każdy, każdy z nas jest rejestrowany a nasza kochana policja musi ustalić czy to on. Za dwa tygodnie będą wiedzieć na 60 % że to on :)

 • Link do komentarza Leon32 sobota, 18 stycznia 2020 12:51 napisane przez Leon32

  Najlepsze ich miejsce to koniec ul.Kolejowej godzinka drzemki na sluzbie regularnie jezdza tam od 4 do 5 rano codziennie

 • Link do komentarza kiniu sobota, 18 stycznia 2020 11:22 napisane przez kiniu

  Jeżeli Policjanci rozpoczęli pościg i sprawcy im uciekli to jak pilnują porządku na co dzień. Tylko jeżdżą po ulicach lub przesiadują na stacjach paliw. Mniej pączków a więcej ruchu. Może piesze patrole czas wprowadzić wtedy będą bardziej uważni i więcej mandatów wpadnie.

 • Link do komentarza Marcin piątek, 17 stycznia 2020 21:29 napisane przez Marcin

  Może nie przerejestrował samochodu i dlatego uciekał bo grozi kara od 200 zł do 1000.

 • Link do komentarza Wiesław piątek, 17 stycznia 2020 21:29 napisane przez Wiesław

  Co to za policja co im zwykły szuszwol pieszo ucieknie....

 • Link do komentarza gościu piątek, 17 stycznia 2020 20:41 napisane przez gościu

  hahaha i jeszcze im uciekli xD

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 17 stycznia 2020 19:02 napisane przez Kierowca

  Może uciekali bo przekręcony licznik mieli

 • Link do komentarza to już norma piątek, 17 stycznia 2020 14:09 napisane przez to już norma

  Oto Polska właśnie. Pewnie nie pracuje legalnie więc komornik może mu skoczyć, a za straty zapłacimy my podatnicy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane