piątek, 31 stycznia 2020 09:31

Wandale zdemolowali skwer w Czerniejewie

 
Wandale zdemolowali skwer w Czerniejewie źródło: UMiG Czerniejewo

Nieznani na tę chwilę sprawcy dokonali zniszczeń w rejonie Leśnego Skweru przy ul. Armii Poznań w Czerniejewie. 

Wandalizm odkryto 30 stycznia. Sprawcy, mając za nic mienie publiczne, powybijali deski w altanie, powyrywano ławki z mocowań w ziemi, zniszczono kosz na śmieci, jeden z ławostołów wrzucili do wody a także naśmiecili. W ten sposób uszkodzono dzieło pracy wielu osób, mieszkańców Czerniejewa, którzy wspólnymi siłami tworzyli ten skwer razem z Urzędem Miasta i Gminy.

- Incydent ten nie powinien przejść bez echa i być obojętny dla naszej lokalnej społeczności ponieważ teren ten miał być oazą spokoju i odpoczynku dla nas wszystkich mieszkańców a nie obozem dla młodych wandali. Dla niektórych osób może to błaha sprawa ale nie możemy pozwolić aby wandalizm rozlał się w Czerniejewie i to za naszym przyzwoleniem - informuje urząd. Instytucja apeluje do mieszkańców, by w przypadku wiedzy o tym, kto mógł dokonać tej dewastacji, zgłaszali te informacje na policję lub urzędnikom.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pan kakeł sobota, 01 lutego 2020 23:19 napisane przez Pan kakeł

  Na 99% uczniowie klas 7-8 nudzą się w ferie...

 • Link do komentarza Paula sobota, 01 lutego 2020 12:07 napisane przez Paula

  A jak lokalna społeczność chce zorganizować dla młodzieży jakąś alternatywę względem piwka pod gruszą czyli kino w Czerniejewie to od trzech miesięcy urząd przekazuje klucze do nieużywanego pomieszczenia. Każdy kij ma dwa końce.

 • Link do komentarza Waldi piątek, 31 stycznia 2020 10:58 napisane przez Waldi

  W takiej niewielkiej społeczności ci wandale nie pozostaną długo anonimowi. Oprócz wymierzenia surowej kary przez sąd powinni odrestaurować ten skwer, a przy okazji wykosić naokoło te rośliny, które jak zdjęcie wskazuje, nie bardzo dodawały uroku temu miejscu. A swoją droga może to są ci sami geniusze, co zniszczyli gnieźnieński cmentarz? Policja ma sposoby, by się tego wywiedzieć.

 • Link do komentarza Kamil piątek, 31 stycznia 2020 09:41 napisane przez Kamil

  Jestem zdruzgotany. Władze coś robią, żeby nasza przestrzeń publiczna była ładniejsza, żeby jakoś się lepiej żyło, ale bandyci zniszczą. Nie wiem co mają w głowach tacy, prawdopodobnie kisiel zamiast mózgu. Mam nadzieję, że wandale zostaną odnalezieni i solidnie ukarani. Powinni własnymi rękoma wszystko odnowić i za własne pieniądze. Jak nie mają pieniędzy swoich to niech zbierają puszki albo rozdają ulotki, aż w końcu zarobią. Wtedy może coś zrozumieją.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane