czwartek, 13 lutego 2020 10:09

Napadli na bezdomnych i ich pobili - cztery areszty dla oprawców

 
Napadli na bezdomnych i ich pobili - cztery areszty dla oprawców źródło: KPP Gniezno

Rozbój, kradzież, bójka, pobicie, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - to zarzuty jakie w różnych konfiguracjach usłyszało czterech mężczyzna i jedna kobieta. Podejrzani mają od od 24 do 47 lat i są mieszkańcami Gniezna.

Do zdarzeń, w których ucierpiały dwie osoby, doszło w minioną sobotę 8 lutego na terenie Gniezna. Tego dnia 40-latek wspólnie z 24-latkiem i 47-latkiem pobili 45-letniego bezdomnego, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Później kazali mu się rozebrać, a następnie zabrali pobitemu mężczyźnie dwa telefony komórkowe. Poszkodowany trafił do szpitala.

Tego samego dnia ci sami oprawcy dopuścili się kolejnego rozboju, w którym oprócz wymienionej trójki brał również udział 43-latek. Podobnie jak wcześniej ich ofiarą został bezdomny, tym razem 40-latek. Sprawcy pobili go, a następnie zabrali mu maszynkę elektryczną do włosów oraz maszynkę do papierosów.

Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z policjantami kryminalnymi jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość i zatrzymali czterech mężczyzn oraz jedną kobietę w wieku od 24 do 47 lat. Skradzione mienie odzyskano.

Prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty rozboju, udziału w bójce, pobiciu, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (usłyszeli je w różnych konfiguracjach) - przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymali byli wcześniej notowani przez policję.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane