czwartek, 13 lutego 2020 14:41

Wójt odniósł się do zarzutów radnych

 
Szymon Robaszkiewicz Szymon Robaszkiewicz archiwum redakcji

W odpowiedzi na oświadczenia radnych oraz przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo, wójt Szymon Robaszkiewicz postanowił wystosować swoje stanowisko w sprawie padających zarzutów.

Karuzela zarzutów między działaczami obu stron w gminie Niechanowo zdaje się kręcić bez końca. Wczoraj organizatorzy referendum ws. odwołania rady gminy zorganizowali konferencję, informując o wygranym sporze sądowym z radnymi z przeciwnej strony. Dzisiaj ci ostatni wraz z przewodniczącym rady wystosowali oświadczenia, w których zarzucają manipulacje i powielanie nieprawdy, a przy tym odnieśli się do osoby wójta gminy Niechanowo Szymona Robaszkiewicza. Po pewnym czasie od ich publikacji, która nastąpiła w czwartkowe przedpołudnie, zainteresowany sam postanowił wystosować swoje stanowisko w tej sprawie.

Wyjaśnienia w sprawie oświadczenia z dnia 13.02.2020 r.

W pierwszej kolejności, należy zaznaczyć, że z dokumentów znajdujących się w aktach sprawy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, wprost wynika, że zawiadomienie oraz cały materiał dowodowy (w tym protokół z przeprowadzonego śledztwa prywatnego detektywa, zdjęcia, nagrania, prowokacje, stenogramy) złożyło pięciu Radnych z klubu ,,Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” działając przez swojego pełnomocnika. Z doniesień prasowych min. Przemiany na szlaku Piastowskim (4.02.2020) z wypowiedzi Przewodniczącego Rady Gmina, cytuję ,,stanowczo zaprzeczam, że większa część klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” brała udział w wynajęciu detektywa”, co moim zdaniem ma odzwierciedlenie, w przedłożonych dokumentach przez mniejszość klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” Wojewodzie Wielkopolskiemu.

Pragnę wyjaśnić, iż funkcja Wojewody, sprawowana jest przy pomocy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mając na uwadze co powyższe, kiedy mówiłem, że spotkałem się z Wojewodą Wielkopolskim, miałem na myśli wizytę w tym Urzędzie w Wydziale Kontroli Prawnej Urzędu Wojewódzkiego, który podlega i działa w ramach struktur Wojewody Wielkopolskiego. Podczas tego spotkania została sporządzona notatka służbowa przez pracownika Wojewody Wielkopolskiego zajmującego się niniejszą sprawą, która potwierdza zapoznanie się i udostępnienie wszystkich dokumentów w sprawie.

Odnosząc się do oświadczenia klubu Radnych ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” z dnia 13.02.2020 r. cytując ,,Dzięki staraniom i współpracy Rady Gminy z Wójtem, Gmina Niechanowo nieustannie się rozwija, maleje zadłużenie, realizowane są planowane inwestycje, poprawia się infrastruktura” należy przedstawić również wypowiedź tego samego klubu z dnia 19.11.2019 r. opublikowanego min. w Przemiany na Szlaku Piastowskim cytując ,,Pan Wójt nie zrealizował żadnej nowej inwestycji, a nawet wstrzymał rozpoczęte (…)’’.  Zgodnie z powyższym jest to zaprzeczenie. 

W ramach strategicznych spraw inwestycyjnych takich jak: przejęcie wodociągów, budowa kanalizacji Jelitowo-Grotkowo, budowa wodociągu Czechowo-Grotkowo, budowa dróg oraz innej infrastruktury, Radni z klubu ,,Wspólne Dobro – Gmina Niechanowo” oprócz zadawanych pytań i podjęciu uchwały budżetowej nie byli bezpośrednim wsparciem w żadnym procesie inwestycyjnym. Późniejszy etap realizacji niektórych inwestycji spowodował bardzo duże wymierne korzyści finansowe wynikające z postępowań przetargowych.

Z poważaniem

       /-/ Szymon Robaszkiewicz

6 komentarzy

 • Link do komentarza *@ mieszkanka niedziela, 16 lutego 2020 14:35 napisane przez *@ mieszkanka

  Inwestycje na 2019 rok zaplanowane przez poprzedniego wójta .... Robić ,robił ale Tylko to żeby się dobrze Jemy żyło ( no właśnie wszyscy wiemy co mam na myśli)- idźcie zobaczyć wodociągi

 • Link do komentarza zibi piątek, 14 lutego 2020 06:24 napisane przez zibi

  nie rozumiem , radni poparli wójta przyjmując uchwały przez niego przygotowane to jak mieli go inaczej wspierać ? iść na budowę z łopatami ? czy prowadzić nadzór ? A moźe głaskać po główce ? Zawsze potrafi obrócić kota ogonem zeby dokopać radnym .Zadawanie pytań to chyba normalne Tak czy nie ?

 • Link do komentarza nina piątek, 14 lutego 2020 00:35 napisane przez nina

  Dajcie pracować nowemu wojtowi
  Przestańcie podcinac Jemu skrzydła. Stary już się,, dość napracował " niech nie mąci tylko odpoczywa. Żadne stanowisko nie jest na stałe! Życzę więcej kultury.

 • Link do komentarza karolina czwartek, 13 lutego 2020 20:18 napisane przez karolina

  Ta rada gminy to mol, dno i wodorosty...

 • Link do komentarza marek czwartek, 13 lutego 2020 19:18 napisane przez marek

  Z tego co wiadomo, budowa kanalizacji Jelitowo - Grotkowo, budowa wodociagu Czechowo-Grotkowo i budowa drogi w Cielimowie to inwestycje zaplanowane w budzecie gminy na 2019 rok przez poprzedniego wojta . Na budowe kanalizacji i wodociagu obecny Pan Wojt zaciagnal pozyczke z WFOSiGW w kwocie 1mln 417 tys zlotych.
  Wiec nie sa to strategiczne inwestycje Pana Wojta tylko wykonanie zaplanowanych inwestycji w budzecie na 2019 rok...
  Wystarczy się trochę zainteresować tematem

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 13 lutego 2020 18:14 napisane przez Mieszkaniec

  Jestem mieszkańcem tej skłóconej gminy, i jest mi wstyd za tak niedojrzałych ludzi, którzy pchają się do władzy nie mając zielonego pojęcia o zarządzaniu. Nikt z nich nie powinien ponownie startować a wierzę głęboko, że mądrość mieszkańców weźmie górę i zrozumieją ze nie warto iść na referendum. Mieszkańcy dobrze się zastanówcie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane