piątek, 14 lutego 2020 10:59

Mówią o miłości do ojczyzny poprzez ekologię

 

Przedstawiciele gnieźnieńskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej, przy okazji trwających Walentynek, postanowili po raz kolejny przeprowadzić akcję na ulicach miasta.

Organizacja działająca na terenie Gniezna od kilku lat postanowiła włączyć się w ogólnopolską inicjatywę "Kocham Polskę". Odbywająca się przy okazji święta 14 lutego, polega na mówieniu o konieczności dbania o własną ojczyznę - tym razem z naciskiem na aspekt ekologii.

- Akcję prowadzimy już od 16 lat w całej Polsce, a w naszym mieście jest to już druga edycja. Polega ona na przypominaniu Polakom o miłości, a ponieważ dziś jest dzień zakochanych, mówimy o miłości do ojczyzny, ponieważ jest to temat, o którym często się zapomina w dzisiejszych czasach. Uważamy, że to święto zbytnio komercjalizuje uczucia, które powinny towarzyszyć nam tego dnia - stwierdził Michał Ostrzycki z MW i dalej dodał: - W ostatnim czasie temat ekologii jest modne, ale nie jest to podejście, któremu byśmy kibicowali i wspierali. Uważamy, że to stało się modne, a odwraca się uwagę od problemów, które są naprawdę ważne. Ważne jest realne działanie na rzecz środowiska, organizowanie akcji typu sprzątanie, edukacja dzieci dotycząca segregacji itp. 

W ramach akcji przedstawiciele organizacji wręczali mieszkańcom na ulicach kalendarze dotyczące inicjatywy "Kocham Polskę" oraz ekologiczne torby.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Obywatel sobota, 15 lutego 2020 07:08 napisane przez Obywatel

    Ta cała ekologia i szopka z zmianami klimatycznymi to jedna wielka ściana. Przestańcie manipulować ludźmi i sami otwórzcie oczy. Geoinzynieria to jest problem tych zawirowań w pogodziw

  • Link do komentarza OneNation piątek, 14 lutego 2020 23:27 napisane przez OneNation

    Brawo, Wszechpolacy :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane