niedziela, 16 lutego 2020 16:37

Wraz z OSP Mnichowo oddali prawie 19 litrów krwi

 

Kilkadziesiąt osób zdecydowało się podzielić swoim życiem i wzięło udział w czwartej zbiórce krwi, która odbyła się w podgnieźnieńskim Mnichowie.

Do uczestnictwa w akcjach krwiodawstwa tych, którzy regularnie oddają życiodajny płyn, nie trzeba specjalnie namawiać. Trzeba jednak zachęcać innych, którzy mając czasem rzadką grupę krwi, a mogą w ten sposób pomóc uratować czyjeś życie. Z takim założeniem wyszli także strażacy z OSP Mnichowo, którzy w niedzielę 16 lutego zorganizowali zbiórkę krwi w miejscowej sali wiejskiej.

Na apel odpowiedziało wielu chętnych, którzy przybyli na miejsce niekiedy wraz z rodzinami. Na miejscu czekał na wszystkich słodki poczęstunek od Koła Gospodyń Wiejskich oraz sponsorów, ale przede wszystkim stanowiska Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Zainteresowanych dawstwem tego dnia było 67 osób, ale pozytywną weryfikację stanu zdrowia przeszło 43 krwiodawców. W sumie tego dnia oddali oni 18,9 litrów krwi, która teraz trafi do najbardziej potrzebujących.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane