wtorek, 18 lutego 2020 17:48

Spotkanie ws. projektu ścieżek rowerowych na terenie Gniezna

 
Spotkanie ws. projektu ścieżek rowerowych na terenie Gniezna archiwum redakcji

W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie w sprawie projektu systemu ścieżek rowerowych na terenie Gniezna. Po styczniowych, nieoficjalnych konsultacjach, będzie to kolejna okazja do dyskusji nad tym pomysłem.

Po dość sporej krytyce, z jaką spotkał się projekt ścieżek rowerowych, planowanych do realizacji na terenie Gniezna, w najbliższą sobotę odbędzie się publiczna debata nad jego kształtem. Nieoficjalne konsultacje, zorganizowane oddolnie w styczniu br. wymusiły podjęcie dodatkowych działań na rzecz poszukania innych lub dodatkowych rozwiązań dla użytkowników jednośladów. Do końca stycznia można było zgłaszać uwagi dotyczące planów dróg rowerowych w Pierwszej Stolicy, które były prezentowane na stronie Magistratu.

Spotkanie zespołu doradczego Urzędu Miejskiego z wszystkimi zainteresowanymi mieszkańcami odnośnie koncepcji dróg rowerowych odbędzie  się w sobotę 22 lutego o godzinie 10:00 w Starym Ratuszu. W trakcie omówione zostaną zgłoszone uwagi oraz odbędzie się debata społeczna. 

Przed udziałem w dyskusji zapraszamy do zapoznania się z materiałami:

3 komentarzy

 • Link do komentarza micio środa, 19 lutego 2020 11:25 napisane przez micio

  Może niech miasto da sobie spokój ze ścieżkami rowerowymi które w gruncie rzeczy zamiast polepszyć sytuacje rowerzystów utrudnią im życie. Rowerzysta nie będzie mógł jechać szybko do pracy/szkoły na rowerze po asfalcie bo będzie musiał skorzystać ze ścieżki rowerowej (wykonanej przykładowo z kostki) która biegnie wzdłuż ulicy. Rekreacyjnie może się sprawdzą, ale jako szybki środek lokomocji (zamiennik samochodu) wydłużą czas przejazdu przez miasto.

 • Link do komentarza tomfaj środa, 19 lutego 2020 11:06 napisane przez tomfaj

  Jeżdżę ostatnio po tej ścieżce/chodniku na ul.Roosevelta od ul.Wschodniej aż do Jankowa. To jest porażka. Kostka nierówna, już widać, że zaczyna to pracować i nierówności się powiększą. Jedzie się jak po bruku. Zero przyjemności bo ciągle człowiek się trzęsie na tej kostce. Poza tym po zrobieniu tj ścieżki/chodnika, nie zrobiono remontu drogi i za granicą miasta między drogą a chodnikiem jest pas rozkopanej ziemi, piachu. Tworzą się kałuże a piach i kamienie wpadają na ścieżkę-totalna amatorka.
  Też uważam że powinny być to ścieżki asfaltowe.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 18 lutego 2020 18:08 napisane przez humanista

  Tylko asfalt, kostka jest nieporozumieniem na ścieżkach rowerowych.
  Wykonawcy kładą kostkę wadliwie, każda ścieżka po dwóch latach się rozjeżdża , i ma zapadnięcia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane