sobota, 22 lutego 2020 15:18

4 tys. złotych nagrody za wskazanie wandala!

 

Nagrodę w wysokości 4 tys. złotych może otrzymać osoba, która pomoże w ustaleniu sprawcy ostatniej dewastacji drzew w Parku Trzech Kultur.

W nocy z piątku na sobotę nieznany wandal złamał 20 drzewek, które zostały posadzone wzdłuż jednej z alejek w Parku Trzech Kultur. Drzewa pojawiły się tam w ramach rewitalizacji zieleńca i były zabezpieczone dodatkowo palikami, które utrzymywały je w pionie. Niestety, wszystkie zostały złamane w połowie wysokości.

Prezydent wyznaczył nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy tej dewastacji. Informacje, które mogą być pomocne, można przesyłać przez portal Facebook, bądź od poniedziałku do piątku pod numerem 61 426 04 35. 

21 komentarzy

 • Link do komentarza Marconi sobota, 29 lutego 2020 08:37 napisane przez Marconi

  I co, wielka nagroda pana prezydenta ciągle czeka a złoczyńcy nikt nie podkablował!! A monitoring w parku? Też nic nie pokazał. Krótko mówiąc nie jesteśmy przygotowani do chronienia naszego wspólnego mienia. Dlaczego ?? Kto mi na to odpowie?

 • Link do komentarza Joker wtorek, 25 lutego 2020 11:49 napisane przez Joker

  Pytam się gdzie są patrole Straży Miejskiej na osiedlach. Nie ma ich proszę Państwa. Płacicie na utrzymanie straży która jest nieudolna i nie pracuje jak powinna. Jeżdżą tylko samochodami a pieszo nikogo nie uświadczysz. Dlatego emeryt kryminalny niech weźmie się do pracy i znajdzie tych wandali. Przecież tak się chwali wykrywalnością. Pytanie czego. Tak też pracował w Policji. Straż jest za gruba, powolna i małosprawna fizycznie.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 24 lutego 2020 23:47 napisane przez urzędas

  Z jakiego paragrafu budżetu miasta ta nagroda? Z artykułu wynika, że jest ona prywatną nagroda prezydenta?!

 • Link do komentarza Osa poniedziałek, 24 lutego 2020 15:53 napisane przez Osa

  https://demotywatory.pl/4790378
  Uczmy się!

 • Link do komentarza Osa poniedziałek, 24 lutego 2020 13:28 napisane przez Osa

  Jeśli rzeczywiście jest tak, że monitoring nic nie daje mimo, że jest - to jest to taka porażka miasta, że brakuje słów... Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, jaki jest koszt nasadzenia takich drzewek. To są dziesiątki tysięcy złotych!!

 • Link do komentarza Kupszcza poniedziałek, 24 lutego 2020 12:31 napisane przez Kupszcza

  Fakt z ciupa przeholowalam. Ale pracę publiczne i to po 40 h miesięcznie przez rok no i na własny koszt posadzenie drzewek. Może jakoś kolega nastolatek za 4 tys. Drugiego podkabluje . Może...

 • Link do komentarza puma niedziela, 23 lutego 2020 16:35 napisane przez puma

  Z tą ciupą, bym się wstrzymał, zgoda na "zawiasy". Bo raczej nie wyjdzie stamtąd bardziej subtelny. Kara finansowa, plus utrzymywanie tego parku w czystości, przez rok. To moja propozycja.

 • Link do komentarza Prosport niedziela, 23 lutego 2020 15:21 napisane przez Prosport

  Nie do ciupy tylko łopatę do ręki i naprawiać zło, które się uczyniło. Drzewka odkupione za własne pieniądze i rok robót publicznych przy zieleni miejskiej.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 23 lutego 2020 12:29 napisane przez mieszkaniec

  Przeciez w parku jest monitoring. Chyba ze to kolejna atrapa.

 • Link do komentarza Osa niedziela, 23 lutego 2020 11:57 napisane przez Osa

  Co za wsiowy głupek... złapać i przekładnie ukarać!! I podobnie karać tych, którzy w imię "pielęgnacji" masakrują drzewa niefachowym cięciem!!!

 • Link do komentarza Stan niedziela, 23 lutego 2020 08:53 napisane przez Stan

  Jeszcze więcej wychowania bez stresu, braku wymagań w szkole, braku zasad.

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 23 lutego 2020 00:59 napisane przez Mieszkaniec

  Ciśnie sie tylko ku....

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 22 lutego 2020 22:13 napisane przez rowerzysta

  Co za łoś. Komu chciał zaimponować? Mam nadzieje, że ktoś sprzeda tego huligana i odrobi koszty zniszczenia tej inwestycji własnymi rękoma.

 • Link do komentarza Yemplariusz sobota, 22 lutego 2020 21:08 napisane przez Yemplariusz

  logowanie telefonów sprawdzić w tamtym terenie, nikt specjalnie w nocy po parku nie chodzi. policja (kryminalni) jak tylko dostaną chęci do pracy to wytypują osoby

 • Link do komentarza Marek sobota, 22 lutego 2020 20:58 napisane przez Marek

  Ojej no co to się robi 4000 tys nagrody za drzewka a jak człowieka pobiją to nagrody nie da nikt za poszukanie przestępcy to jest smutne.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 22 lutego 2020 20:32 napisane przez czytelnik

  Jeszcze jedna piwiarnia w okolicy, a także notoryczny brak jakiegokolwiek stróża prawa, i mamy, co mamy. Przykre, bardzo przykre.

 • Link do komentarza Prosport sobota, 22 lutego 2020 19:59 napisane przez Prosport

  Nie do ciupy tylko szpadel do ręki i naprawiać co zniszczone. Nowe drzewka za własne pieniądze plus rok robót publicznych.

 • Link do komentarza wściekły sobota, 22 lutego 2020 19:02 napisane przez wściekły

  Tak właśnie działa monitoring nad placami zabaw i parkami. Kamery w parkach to tylko atrapy ! W dolinie Pojednania dwa miesiące temu było to samo. Kamery zobaczyły człowieka , który malował na ławkach gryzmoły ale obraz z kamer był tak słabej jakości, że nic na nim nie można było rozpoznać. Tylko kamery w centrum miasta są nowoczesne bo.......przynoszą pieniądze prezydentowi z mandatów za źle (poza białymi liniami ) ustawione samochody na miejscach do parkowania. Kiedy w końcu ktoś w tej Radzie Miasta Gniezna zrozumie, że ten cały monitoring, to przechowalnia dla znajomych, którzy po znajomości musieli gdzieś od Prezydenta dostać pracę!

 • Link do komentarza Anna sobota, 22 lutego 2020 16:47 napisane przez Anna

  Smutne!!!!

 • Link do komentarza Halapenio sobota, 22 lutego 2020 16:43 napisane przez Halapenio

  A monitoring nie uchwycił?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane