poniedziałek, 24 lutego 2020 09:48

Potyczki z polszczyzną

  mn
Potyczki z polszczyzną zdjęcie nadesłane

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie już po raz dwunasty zorganizowało Powiatowy Konkurs „Potyczki z Polszczyzną” i po raz kolejny Turniej o Puchar Sokratesa.

W gronie 36 zawodników, uczestniczących w „Potyczkach z polszczyzną” znaleźli się reprezentanci wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu gnieźnieńskiego, a także po raz pierwszy uczniowie z gnieźnieńskich szkół podstawowych. Młodzi mistrzowie polszczyzny musieli zmierzyć się z niełatwymi zagadkami językowymi, a także z „krnąbrną” pisownią.

Po konkursie powiatowym przyszedł czas na szkolną rywalizację z wiedzy biblijnej, mitologii, a także z Dziadów A. Mickiewicza. Chociaż pytania niekiedy zaskakiwały trudnością, to licealiści wykazali się nie lada wiedzą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane