poniedziałek, 24 lutego 2020 12:49

Kolejni pijani kierowcy. Rekordzista miał 1,78 promila

 
Kolejni pijani kierowcy. Rekordzista miał 1,78 promila archiwum redakcji

Od piątku do poniedziałkowego ranka gnieźnieńscy policjanci ujawnili łącznie 4 kierowców kierujących samochodem na podwójnym gazie. 

Pomimo apeli wciąż nie brakuje kierowców, którzy za nic mają swoje i cudze życie, wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu i poruszają się drogami powiatu gnieźnieńskiego. W miniony weekend zatrzymano ich czterech.

Najwięcej alkoholu w organizmie miał 32-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo, który w dniu 21 lutego około godziny 15.00 kierował samochodem osobowym marki BMW. Mężczyzna miał 1,78 promila alkoholu w organizmie - na ulicy Poznańskiej w Czerniejewie wjechał samochodem do rowu. Został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy, którzy odebrali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny od auta.

W niedzielę, w miejscowości Malenin, gmina Witkowo funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Witkowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy Audi A4 kierowany przez 46-letniego mieszkańca naszego powiatu. I tym razem kierowca okazał się nietrzeźwy - miał 1,1 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 24 lutego funkcjonariusze ujawnili dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Po godzinie 5:00 w Jarząbkowie w gminie Niechanowo funkcjonariusze zatrzymali 61-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierując Nissanem Qashqai miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Dwie godziny później na ulicy Kiszkowskiej w Gnieźnie, funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią mieszkankę naszego powiatu, która kierowała Citroenem C3 mając w organizmie 0,8 promila.

Wszystkim kierującym w stanie nietrzeźwości grozi kara do lat dwóch pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane