wtorek, 25 lutego 2020 11:15

Interwencja strażaków przy ul. Żuławy

 

We wtorkowe przedpołudnie służby otrzymały powiadomienie o dymie, jaki został zauważony w jednej z kamienic przy ul. Żuławy.

Do zdarzenia doszło 25 lutego, około godziny 10:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w jednym z mieszkań znajdujących na parterze budynku doszło do dużego zadymienia. 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej oraz drabinę mechaniczną. Po dotarciu na miejsce okazało się, że lokal został już opuszczony przez mieszkankę, a w środku nie doszło do pożaru, ale nastąpiła tzw. cofka, czyli odwrócenie biegu spalin w kominie, które wpadły z powrotem do mieszkania. 

Działania strażaków ograniczyły się do przewietrzenia lokalu oraz korytarzy budynku. Po tym dokonano także pomiaru stężenia gazów w pozostałych mieszkaniach.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jakis wtorek, 25 lutego 2020 15:10 napisane przez Jakis

    Tak to jest jak urząd miasta nie interesuje się mieszkaniami. Ważne że kasa leci a ani gazu ziemnego prawie na całej ulicy niema i ludzie palą byle czym kominy pozapychane i tak to jest.

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 25 lutego 2020 12:44 napisane przez czytelnik

    Takie piękne stare domy i tak zaniedbane. Aż zal patrzeć. I ulica zdewastowana poprzez wciśniecie tam tej hali sportowej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane