środa, 26 lutego 2020 15:18

Niebezpieczna pamiątka z czasów wojny znaleziona w lesie

 
Niebezpieczna pamiątka z czasów wojny znaleziona w lesie źródło: KPP Gniezno

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli na poligon znalezioną w miniony wtorek minę przeciwpancerną, którą ujawnił jeden z mieszkańców podczas spaceru.

Sytuacja miała miejsce wczoraj w jednym z lasów, znajdujących się w okolicach Gniezna. Gnieźnieńscy policjanci otrzymali informację, że najprawdopodobniej został znaleziony niewybuch - metalowy przedmiot wystawał z ziemi

Policyjni pirotechnicy na miejscu potwierdzili ten fakt. Jak się okazało przypadkowo znaleziono minę przeciwpancerną, pochodzącą z czasów II wojny światowej, najprawdopodobniej niemiecką. Policjanci zabezpieczyli niewybuch, a w środę został zabrany przez saperów. Mina zostanie niebawem zutylizowana.

Przy tej okazji policja przypomina, że kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane