czwartek, 27 lutego 2020 09:56

W poszukiwaniu kierunków na Powiatowych Targach Edukacyjnych

 
W poszukiwaniu kierunków na Powiatowych Targach Edukacyjnych fot. Rafał Wichniewicz

Trwa kolejna edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych - przyszli absolwenci szkół podstawowych szukają kierunków, w których mogliby kształcić się i zdobywać wiedzę w zawodzie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ponownie wybrzmiał gwarem młodych ludzi, żądnych wiedzy o możliwościach, jakie dają im szkoły zawodowe i techniczne. To przede wszystkim stoiska tych placówek rozstawiły się w siedzibie CKZiU, prezentując ofertę edukacyjną, skierowaną na różne gałęzie gospodarki - od fryzjerek i kosmetyczek, poprzez pielęgniarzy, na zawodach technicznych, jak np. spawacz kończąc. 

Przyszli absolwenci "podstawówek" z terenu Gniezna i powiatu, już wkrótce będą musieli zadecydować o dalszej ścieżce swojego rozwoju. Co prawda każda ze szkół średnich organizuje swoje drzwi otwarte, ale postanowiono w jednym czasie zaprezentować ofertę edukacyjną wszystkich placówek, działających na naszym terenie - także prywatnych. Każda z nich promuje się na swój indywidualny sposób, od wręczania ulotek i rozmawiania z każdym zainteresowanym, poprzez prezentację warsztatową i rozdawanie gadżetów związanych ze szkołą.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Julian niedziela, 01 marca 2020 02:01 napisane przez Julian

  Ale czemu ma służyć nabijanie się z nieznajomości miary mendel? A może pan wie co to morga? I najlepiej jaka morga? Bo było kilka. Wróćmy na jeziora, bo średniowiecze u nas już jest

 • Link do komentarza kibolo sobota, 29 lutego 2020 10:12 napisane przez kibolo

  Szanowny miastowy.Każdy ma prawo czasy postrzegać czasy inaczej.Inaczej to widzi żyjący w nich,inaczej ten co wie o czasach z opowiadania i inaczej ma obowiązek o czasach mówić tworzący propagandę.Pozdrawiam.

 • Link do komentarza miastowy piątek, 28 lutego 2020 14:06 napisane przez miastowy

  Panie kibolo, jak czytam te pańskie komentarzem to jednak nie mogę powstrzymać się od uwag. otóż tak wychwalane przez pana minione czasy spowodowały całkowity rozkład edukacji zawodowej. Bo wszyscy w Polsce mieli być inżynierami, magistrami itd. Byle jakimi często, ale z tytułami. I tak poszło w kąt nauczanie zawodowe i mamy, co mamy. Nie dostanie pan do remontu dobrej ekipy murarskiej, ze świeczką szukać porządnych firm malarskich, elektrycznych i jak pan pisze kuśnierskich także. Brakuje też czapników, kapeluszników, dobrych krawców, wszystko idzie tylko na masówkę. A jaka ona jest, każdy widzi. Na wagę złota jest szewc, ale kaletnika już chyba w Gnieźnie nie ma. Zepsuje się torebka, to do śmieci zamiast małej naprawy. Winne sa też władze każdego większego miasta, bo to one powinny zadbać o to, by ich mieszkańcy mieli dostęp do takich usług i tym wymierającym zawodom udostępniać pomieszczenia komunalne za niewygórowaną cenę.

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 27 lutego 2020 18:04 napisane przez kibolo

  Od lat poszukiwany jest chętny do nauki kuśnierstwa.Chętnych nie ma bo to rzemiosło,praca ręczna,przez co rzemieślników brakuje.W każdej branży a samo rzemiosło zanika.Kto znajdzie młyn w pobliżu,a w Gnieźnie były minimum 2,bednarza,rymarza,kołodzieja...A to wszystko było w naszym mieście.Dlatego młodzieży kuśnierstwo kojarzy się z kowalstwem artystycznym.Kiedyś kupowałem 1 litr wódki.Sprzedawczyni przyniosła drabinę bo gorzała z górnej półki,wlazła na nią i po chwili oznajmia mi że litra nie ma.Nie wiedziała,że dwie połówki to litr.W innym sklepie prosiłem o mendel jaj.A ile to jest?Pyta sprzedawczyni.Siedemnaście-mówię.A że na mendle już się nie sprzedaje tylko na sztuki to nie dała się oszukać.Taka cwaniara.Kobiety przychodzą aby przyszyć do płaszcza guziki.Ja na grzybku cerowałem skarpety mając góra 10 lat.A 16 lat stałem przy tokarni pracując na akord,szczęśliwy że mam swoje,zarobione pieniądze.A jak to dzisiaj wygląda?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane