piątek, 28 lutego 2020 11:38

Szpital wstrzymał przyjęcia na jeden z oddziałów

 
Szpital wstrzymał przyjęcia na jeden z oddziałów archiwum redakcji

Z naszą redakcją skontaktowało się już kilku mieszkańców Gniezna, informujących o nietypowej ich zdaniem sytuacji, do jakiej doszło w jednym z oddziałów Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Od wczoraj dopływają do nas wiadomości od osób, które mają bliskich w gnieźnieńskiej lecznicy, przebywających w oddziałach przy ul. św. Jana. Docierające informacje nie są jednak precyzyjne i mieszkańcy nie do końca wiedzą, co jest powodem podejmowanych działań - według nich jeden z oddziałów miał zostać  odizolowany oraz wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów.

W sprawie skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala, która przekazała nam iż nie ma powodów do niepokoju: - Wszystkie oddziały funkcjonują normalnie, przy czym w Oddziale Chorób Wewnętrznych "B" wstrzymane są planowe i ostre przyjęcia. Przyjęcia o charakterze internistycznym są realizowane przez Oddział Chorób Wewnętrznych "A". Także nie jest prawdą, że któryś z oddziałów nie działa - przekazał nam dyrektor Michał Ogrodowicz i jak dodał, przyczyną jest obecność bakterii: - Od pewnego czasu, podejmowane przez nas zgodnie z procedurami działania, nie przyniosły spodziewanego rezultatu, dlatego zdecydowaliśmy o czasowym wstrzymaniu przyjmowaniu na ten oddział - dodał. 

Dyrektor uspokoił też, że sytuacja nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się aktualnie w całym kraju i na świecie, a więc ryzykiem wystąpienia koronawirusa (czytaj więcej: Byli we Włoszech, a Sanepid dostał donosy). Jak przekazał Michał Ogrodowicz, podjęte działania połączone ze wstrzymaniem przyjęć na oddział mają potrwać około dwa tygodnie.

1 komentarz

  • Link do komentarza Morowe powietrze piątek, 28 lutego 2020 13:36 napisane przez Morowe powietrze

    Przygotowania do akcji X

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane