poniedziałek, 09 marca 2020 08:32

Odwołanie Rady Gminy Niechanowo: 2016 za, 29 przeciwko

 
Odwołanie Rady Gminy Niechanowo: 2016 za, 29 przeciwko archiwum redakcji

Miażdżąca przewaga zwolenników odwołania rady Gminy Niechanowo - tylko tak w skrócie można opisać decyzję, jaką w minioną niedzielę podjęli mieszkańcy w trakcie referendum.

Według oficjalnego protokołu z referendum gminnego, zorganizowanego w celu odwołania Rady Gminy Niechanowo przed upływem kadencji, do urn poszło 44,60% mieszkańców uprawnionych do głosowania. W ten sposób spełniono ustawowe 3/5 uczestników poprzedniego głosowania w październiku 2018 roku - powinno być to 1440 osób, podczas gdy w referendum zdecydowało się wziąć udział 2057 osób, z czego głosów ważnych oddano 2045. Przypomnijmy iż w 2018 roku w wyborach w Gminie Niechanowo wzięło udział 62,04% uprawnionych do głosowania.

Ostatecznie, pozytywnie na pytanie "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Niechanowo przed upływem kadencji?" odpowiedziało 2016 osób (98,58%). Przeciwko opowiedziało się zaledwie 29 osób (1,42%). Stało się to pomimo iż w gminie Niechanowo - według naszych nieoficjalnych ustaleń - prowadzono również agitację, by nie brać udziału w referendum.

Wobec powyższego wynik uznano za wiążący i tym samym ostateczny - Rada Gminy Niechanowo zakończy swoją pracę przed upływem kadencji, a już wkrótce ogłoszone zostaną przedterminowe wybory do tego samorządu.

Czy to jednak oznacza koniec przepychanek w Gminie Niechanowo? Niekoniecznie. Jak wynika z naszych ustaleń, póki co oficjalny skład potencjalnych list wyborczych nie jest jeszcze znany. Na pewno wielu obecnych radnych zdecyduje się ponownie wystartować, a przed inicjatorami referendum oraz samym wójtem pozostała teraz kwestia przygotowania swojej "oferty wyborczej" dla mieszkańców. To może tylko oznaczać początek kolejnego, gorącego etapu w historii miejscowego samorządu.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 10 marca 2020 04:11 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak. Nie wiem dlaczego tak wszyscy podniecają się tym Niechanowem. Co to jest jaki "pępek Powiatu Gnieżnienskiego" czy co. Proszę w końcu zrozumieć że wszyscy radni publicznie się narażają (aby była jasność wszędzie) a prywatnie spotykają się na tzw. biesiadach i razem ....

  Oni nic nie maja wspólnego z samorządem bo gwarantuje tutaj każdemu ze jak by miał pełnić funkcje radnego gminy miasta czy powiatu żaden by nie startował,podkreślę żaden.

  95% startujących w takich wyborach robi to dla pieniędzy zresztą taka sama ilość procentowa radnych jest dobrze sytuowana finansowo prywatnie i myślą że jak sa radnymi to pozjadali ostatnie rozumy . Cóz taka jest prawda i rzeczywistość w naszych samorządach

 • Link do komentarza Mateusz poniedziałek, 09 marca 2020 17:02 napisane przez Mateusz

  Bojkotowali, bo w kolejnych wyborach ponownie ich wybiorą. Będzie tak samo, zobaczycie

 • Link do komentarza u poniedziałek, 09 marca 2020 16:42 napisane przez u

  Do wyborów wystartują ci sami w znacznej części i karuzela zacznie się od nowa. Chyba, że wójt wystawi swoją listę

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 09 marca 2020 13:09 napisane przez wilk

  Teraz czas na miasto Gniezno !!! Za te wszystkie podwyżki,miarka już dawno powinna się przelać i mieszkańcy powinni na taczkach całą komuszą radę razem z prezydentem wywieźć ,z zakazem wstępu do miasta !!! Dość przemalowanej KOMUNY w XXI wieku w Pierwszej Stolicy !!

 • Link do komentarza Babcia poniedziałek, 09 marca 2020 08:46 napisane przez Babcia

  rozumiem, że kandydatami nie będą ci co zostali już odwołani??? bo inaczej znowu ta sama karuzela się zacznie ....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022