środa, 11 marca 2020 12:06

MPK dezynfekuje autobusy i wprowadza zmiany

 
MPK dezynfekuje autobusy i wprowadza zmiany fot. Rafał Wichniewicz

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wydłużyło proces czyszczenia pojazdów po kursach, a także planuje wprowadzić zmiany w związku z aktualną sytuacją.

W związku z dynamicznie następującymi wydarzeniami, a także pojawiającymi się informacjami, gnieźnieński przewoźnik wprowadził dodatkowy zakres dezynfekcji pojazdów należących do taboru MPK. Również podczas kursu pasażerowie mogą zauważyć zmiany, do których powinni się przystosować.

- W ubiegłym tygodniu wprowadziliśmy dodatkowe procedury, jeśli chodzi o utrzymanie czystości w pojazdach. Oprócz normalnego sprzątania, tj. zamiatania i mycia podłogi, wprowadziliśmy również dezynfekcję środkami antybakteryjnymi, co w obecnej sytuacji, jaka ma miejsce na świecie i w kraju, może w 100% nie uchroni, natomiast pomoże zlikwidować dodatkowe zarazki, bakterie z tych miejsc, które są wrażliwe - kasowniki, uchwyty, poręcze itp. - przyznał Wojciech Gulczyński, prezes MPK Gniezno. Dotychczas zwykłe sprzątanie autobusu trwało niespełna 20 minut, obecnie trwa około pół godziny, a czasem i dłużej. Pracownicy przez to zostają dłużej w pracy, by każdy pojazd przeszedł dezynfekcję.

- Od wczoraj wprowadziliśmy też dodatkową procedurę otwierania wszystkich drzwi autobusu celem jego przewietrzenia na każdym przystanku oraz po dojechaniu na pętlę - dodaje prezes MPK i informuje o kolejnej zmianie, która została wprowadzona: - Od jutra, tj. od czwartku planujemy wprowadzić czasowe zawieszenie sprzedaży biletów przez kierowców ze względu na ich bezpieczeństwo i możliwość narażenia ich na choroby. MPK Gniezno zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych lub kupienia biletów w punktach sprzedaży. 

Ponadto, w związku z ogłoszonym zawieszeniem zajęć szkolnych, MPK Gniezno prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marcinos środa, 11 marca 2020 17:45 napisane przez Marcinos

    W związku z zawieszeniem sprzedaży biletów przez kierowców powinna być też zawieszona kontrola. W wielu miejscach biletu zwyczajnie nie ma gdzie kupić, lub nie wiadomo, gdzie je można kupić, a nie każdy korzysta z aplikacji, gdzie np. trzeba podawać swoje dane czy łączyć z kontem bankowym. Problem z zakupem biletów jest od dawna, bo kieski poznikały, sklepy nie zawsze chcą bilety prowadzić, bo zarobek z tego jest żaden. A niestety ten problem jakoś nie jest przez UM dostrzegany i od lat nie robi się nic w kwestii dostępności biletów tradycyjnych.

  • Link do komentarza Zoja środa, 11 marca 2020 12:30 napisane przez Zoja

    Dlaczego ma zostać zmieniony rozkład jazdy. Z Komunikacji miejskiej korzystają nie tylko dzieciaki ale również osoby dojeżdżające do pracy. A poza tym nasza komunikacja nie działa sprawnie. Nie siejmy paniki myjmy ręce.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane