sobota, 14 marca 2020 16:21

Place zabaw zamknięte - dzieci i młodzież powinni zostać w domu

 
Place zabaw zamknięte - dzieci i młodzież powinni zostać w domu archiwum redakcji

Obecna sytuacja to nie jest czas ferii - najmłodsi mieszkańcy Gniezna, ale przede wszystkim rodzice, powinni mieć świadomość zagrożenia, które jest związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Mimo iż ostatnie dwa dni placówki oświatowe pracowały w ograniczonym stopniu, a od poniedziałku pozostaną zamknięte, to wciąż można zauważyć na ulicach młode osoby, które w sporej części beztrosko przechadzają się po mieście. Tymczasem, jak już przekazano na rządowych konferencjach, a także o co apelowali lokalni samorządowcy - obecna przerwa od regularnych lekcji to nie jest czas wolny, który można przeznaczyć na zabawę. W tym celu także służby mundurowe mają reagować na sygnały o gromadzeniu się większych grup młodzieży.

W związku z powyższym, ale także mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zamknęły już wszystkie place zabaw i boiska, które podlegają tej jednostce. Dostęp do nich ograniczany jest także na terenie gmin, gdzie te obiekty podlegają pod miejscowy samorząd, - wszystko w celu przeciwdziałania gromadzeniu się dzieci.

Ponieważ sporo takich miejsc pozostaje nieogrodzonych, a także nie mogą być one stale poddawane dezynfekcji, należy być w tym zakresie wyczulonym i zwyczajnie unikać tych miejsc. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Prosport niedziela, 15 marca 2020 17:21 napisane przez Prosport

    Koryfeusz. Zgadzam się w 110 procentach.

  • Link do komentarza Budki niedziela, 15 marca 2020 07:35 napisane przez Budki

    "Brak dezynfekcji na koronawirusa". Polska język trudna język.

  • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 14 marca 2020 17:34 napisane przez Koryfeusz

    Ja rozumiem decyzję, ale dezynfekować by mogli. Co za problem zakupić środki do dezynfekcji i się nią zająć? Pieniądze by się znalazły, przecież zarząd mógłby okazać gest i zakupić te środki. Pracowników spółdzielnia ma więc ludzie, którzy by się tym zajmowali są. Do tego zarząd w czynie społecznym też mógłby w tym pomagać. Nie widzę problemu. Wystarczy się ruszyć zza biurek, coś zacząć robić innego niż siedzenie w papierkach i sprawdzanie czy kasa się zgadza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022