Wydrukuj tę stronę
sobota, 14 marca 2020 16:21

Place zabaw zamknięte - dzieci i młodzież powinni zostać w domu

 
Place zabaw zamknięte - dzieci i młodzież powinni zostać w domu archiwum redakcji

Obecna sytuacja to nie jest czas ferii - najmłodsi mieszkańcy Gniezna, ale przede wszystkim rodzice, powinni mieć świadomość zagrożenia, które jest związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Mimo iż ostatnie dwa dni placówki oświatowe pracowały w ograniczonym stopniu, a od poniedziałku pozostaną zamknięte, to wciąż można zauważyć na ulicach młode osoby, które w sporej części beztrosko przechadzają się po mieście. Tymczasem, jak już przekazano na rządowych konferencjach, a także o co apelowali lokalni samorządowcy - obecna przerwa od regularnych lekcji to nie jest czas wolny, który można przeznaczyć na zabawę. W tym celu także służby mundurowe mają reagować na sygnały o gromadzeniu się większych grup młodzieży.

W związku z powyższym, ale także mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zamknęły już wszystkie place zabaw i boiska, które podlegają tej jednostce. Dostęp do nich ograniczany jest także na terenie gmin, gdzie te obiekty podlegają pod miejscowy samorząd, - wszystko w celu przeciwdziałania gromadzeniu się dzieci.

Ponieważ sporo takich miejsc pozostaje nieogrodzonych, a także nie mogą być one stale poddawane dezynfekcji, należy być w tym zakresie wyczulonym i zwyczajnie unikać tych miejsc. 

Galeria

3 komentarzy