poniedziałek, 16 marca 2020 10:49

Szpital apeluje o pomoc finansową: „Potrzebny jest sprzęt”

 
Szpital apeluje o pomoc finansową: „Potrzebny jest sprzęt” fot. Rafał Wichniewicz

Nie woda, nie maseczki, ale przede wszystkim sprzęt - tego w tej chwili potrzeba w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski, które przygotowuje się na wzrost liczby pacjentów z zachorowaniami.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz dyrekcji Szpitala Pomnik Chrztu Polski poinformowali o aktualnej sytuacji lecznicy, jeśli chodzi o zapotrzebowania na jej funkcjonowanie w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

- Dziękuję za różnego rodzaju akcje, które są związane ze zbieraniem i wspieraniem szpitala, ale chcę zwrócić uwagę, że szpital potrzebuje tak naprawdę sprzęt medyczny, sprzęt wyspecjalizowany. Akcje, które są prowadzone w naszym powiecie, nie do końca wspierają szpital. Ze swojej strony zwracamy się do opinii publicznej o to, aby wesprzeć funkcjonowanie szpitala jeśli chodzi o konkretne kwoty finansowe, ponieważ zakup tego sprzętu w miejscach specjalistycznych będzie nam pozwalał podejmować działania o charakterze medycznym - przekazał starosta Piotr Gruszczyński.

W chwili obecnej Szpital Pomnik Chrztu Polski posiada 23 respiratory (razem z tymi, które jeżdżą w karetkach) i posiada 10 stanowisk przygotowanych do terapii tym urządzeniem. W najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, w trakcie której przeznaczone zostaną środki na zakup dwóch nowych respiratorów. 

- Jesteśmy tak naprawdę w przedwiośniu tej epidemii i o koronawirusie będziemy mówić nawet przez kolejny kwartał. Każda akcja jest na wagę złota i my nie odmawiamy żadnej pomocy, ale szanowni państwo - to jest dopiero początek. Nie chcę, by zapał i chęć pomocy wyczerpała się takimi akcjami. W szpitalu nie brakuje wody pitnej, nie brakuje ubrań i jesteśmy w to wyposażeni. Zależy nam na sprzęcie profesjonalnym i tak naprawdę brakuje nam środków finansowych - przekazał Mateusz Hen, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski Mateusz Hen, który dodał iż w tym celu funkcjonuje numer konta szpitalnego, na który można wpłacać jakiekolwiek datki: - Jeżeli są firmy lub jakiekolwiek osoby prywatne, które chcą wpłacać kwoty, bo każda jest dla nas cenna, bardzo o to prosimy. Musimy się zaopatrzyć, chcemy odświeżyć "park respiratorów", które są niezbędne do walki z powikłaniami tej choroby. Muszę powiedzieć, że nawet pomoc z firm instalacyjnych, budowlanych, które chciałyby pomóc, także się to przyda. Część firm, które wygrały przetargi z różnych stron Polski, odmawia nam pomocy i nie możemy na przykład zrobić przeglądu klimatyzacji. Są to rzeczy banalne, ale może to doprowadzić do paraliżu niektórych jednostek szpitalnych. 

- Zapasy są rzeczywiście na kilka dni, ale my je na bieżąco odtwarzamy. Służby szpitala pracują bardzo aktywnie i nie spodziewam się kłopotów w zaopatrzeniu w najbliższym tygodniu. Dzisiaj rano przyszło kilka tysięcy maseczek do szpitala, kilkaset strojów barierowych. Udało się zdobyć 35 pięciolitrowych pojemników środków antyseptycznych, także na bieżąco wyposażamy się i dbamy, aby zaopatrzenie i bezpieczeństwo personelu było pełne - mówił Mateusz Hen.

Jak przekazano w trakcie spotkania z dziennikarzami, obecnie najlepszym sposobem na zapobieżenie zarażeniu i roznoszeniu wirusa, jest pozostawanie w domu: - Warto chronić swoich rodziców, osoby starsze, ale też najmłodsze, które są najbardziej narażone na ewentualne powikłania - dodał zastępca dyrektora i jak przyznał, statystyka w tym zakresie jest bezlitosna: - Izolacja powoduje rozłożenie ilości zachorowań. Jeśli codziennie przyjdzie do nas 30 osób, to będzie ciężko, ale damy sobie radę. Jeśli jednak pojawi się setka, to żaden szpital i żadna służba zdrowia nie wytrzyma takiej ilości chorych.

Numer konta bankowego Getin Bank - Szpital Pomnik Chrztu Polski:
92 1560 0013 2070 4677 1000 0001
W tytule wpisać: darowizna

18 komentarzy

 • Link do komentarza Ilona czwartek, 19 marca 2020 13:37 napisane przez Ilona

  Do "Gniezno" - Owsiak coś dał? od siebie? a ile wziął dla siebie? Może by wreszcie uczciwie rozliczyć te jego "Róbta, co chceta". On robi wokół swojej osoby tylko ferment. A teraz schował się w mysią dziurę. Taki z niego bohater!

 • Link do komentarza Piskosz wtorek, 17 marca 2020 23:49 napisane przez Piskosz

  Ile zarabia Hen za godzinę pracy? Ten człowiek organizuje zbiórkę pieniędzy?

 • Link do komentarza nie pojmuję wtorek, 17 marca 2020 21:28 napisane przez nie pojmuję

  Czy to nie cztery miesiące temu ktoś chwalił się w mediach, że na budowie nowego szpitala udało się zaoszczędzić ponad milion złotych ?

 • Link do komentarza abcde wtorek, 17 marca 2020 19:13 napisane przez abcde

  Chętnie pokażę źródło niewpłaconych do kasy szpitala pieniędzy nienależnie pobieranych przez firmę zewnętrzną, które powinny trafić na konto lecznicy!

 • Link do komentarza Endrju wtorek, 17 marca 2020 13:47 napisane przez Endrju

  PAn Hen i Gruszczyński Pytam : gdzie się podziało 50 mln pożyczki zaciągniętej wiosną ub. roku ??? Jakąż bezczelnością z waszej strony jest żebranie o parę tysięcy na respirator !!! Wasza pycha, bezczelność was pożera !!! Skandal za skandalem !!! Nie nadajecie się do niczego ! Panie Gruszczyński czy rozliczył już pan Hena z niewywiązania się z umowy na sprzedaż klasztoru który pana zdaniem po roku od jego sprzedaży Henowi miał być Perełką !!??? Mija 8 lat od kłamstw Hena w tej sprawie !!! Także od kłamstw gruchy w tej sprawie ! Teraz temu nieuczciwemu człowiekowi pozwalacie zbiórki żebracze organizować !!! Skandal ! Nadajecie się do wyrzucenia z urzędu na zbity p...sk !!!

 • Link do komentarza rudy wtorek, 17 marca 2020 08:25 napisane przez rudy

  A gdzie tu RZĄD...opowiada jak zwykle pierdoły a kasy na szpitale brak...oszukują nas że mają na wszystko !!!

 • Link do komentarza gui poniedziałek, 16 marca 2020 23:21 napisane przez gui

  to zwolnijcie niepotrzebne nikomu etaty ds roznych jakosci dietetykow itp to sie kasa znajdzie

 • Link do komentarza Seniorka poniedziałek, 16 marca 2020 23:13 napisane przez Seniorka

  Osoby najmlodsze są wektorem, a nie są najbardziej narażone Panie Lekarzu. Ale by to wiedzieć trzeba uczestniczyć w spotkaniach z fachowcami. I co PO? Chciało się rządzić A teraz pospolite ruszenie? Ludzie dejta? A ile dał już Starosta i Zarząd? Śmiało pochwalić się wplatami! Ile dał Prezydent i jego Zastępcy? ILE dał Pan Lekarz? Wstydzilibyscie się wyciągać łapy do przedsiębiorców którym teraz jest ciężko finansowo. Pokażcie sami ile daliście od siebie! I datę przelewu, bo myślę że płacicie dopiero po moim wpisie, prawda PO???

 • Link do komentarza Senior poniedziałek, 16 marca 2020 23:08 napisane przez Senior

  Trzeba było nie zwalniać Dyrektora i nie destabilizować pracy szpitala w przeddzień epidemii. Starosto nie trzeba było kupować nowej limuzyny tylko kupić respiratory!!! Przestańcie gęby wycierac sobie RZĄDEM gdy u Was nierząd. Dlaczego nikt że szpitala nie jeździ do Poznania na narady?! No odwagi, powiedzcie gnieznianom jak o nich dbacie!

 • Link do komentarza Przemysłow Kozubinski poniedziałek, 16 marca 2020 22:40 napisane przez Przemysłow Kozubinski

  Do czego to doszło żeby wołać od ludzi pieniądze na sprzęt do szpitala Ale jak się ma człowiek dostać do specjalisty to musi czekać miesiacami Lub iść prywatnie Czy nie czasami człowiek płaci na to wszystko składki całe życie Mało Owsiak sprzetu przekazał do szpitali Chyba nie tędy droga panowie od tego jest rząd i minister zdrowia a nie szary człowiek Tym bardziemj w tych czasach co teraz nastały Ludzie w domach siedzą bez pracy Ciekawe kiedy nam coś do domów rządzący kupią Czasy ciężkie obciąć wypłaty rządzącym o połowe i przekazać na sprzęt i tak my na nie podatki płacimy Pozdrawiam i czekam na efekty Sami musicie zgłosić że sie zgadzacie na takie rozwiazanie, Ciekawe który pierwszy z was to zrobi Czekamy na zgłoszenia Może pan panie starosto da przykład innym??? A jeżeli już wychodzicie z taką akcją to do firm to skierujcie i dajcie im możliwość odpisania tego w podatku i sprawa załatwiona Pozdrawiam

 • Link do komentarza Gniezno poniedziałek, 16 marca 2020 22:15 napisane przez Gniezno

  Jak trwoga to do PIS niech da na sprzet wszyscy owsiaka krytykuja a on 80 procent respuratorów dał dla polskich szpitalu pytam się gdzie w tym czasie jest Prezes Kaczyński schował się nagle może ktoś odpowie na to pytanie . Panie Jarku apel dla szpitala w Gnieźnie prosimy o sprzet

 • Link do komentarza 50 milionów poniedziałek, 16 marca 2020 19:59 napisane przez 50 milionów

  Rozeszliśmy się czy co ??????

 • Link do komentarza artysta malarz poniedziałek, 16 marca 2020 19:00 napisane przez artysta malarz

  na audyty w zapewne zaprzyjaźnionych firmach to kasę mieli, a teraz wołają, cel oczywiście ważny, ale ze swojego koryta tez mogą dołożyć

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 16 marca 2020 15:21 napisane przez kibolo

  Odczep się się specjalisto od lecznictwa.Starzy niech zdychają bo Rzeźnicką trzeba przebudować.

 • Link do komentarza Racjonalny poniedziałek, 16 marca 2020 14:28 napisane przez Racjonalny

  Może Pan Hen przekaże datek? W końcu to znany w Gnieźnie przedsiebiorca xD

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 16 marca 2020 12:48 napisane przez mieszkaniec

  mieliscie na to czas od listopada 2019. Ponadto premier mateuszek oswiadczył, że ma pieniądze na socjal, służbę zdrowia itp.

 • Link do komentarza beczka śmiechu poniedziałek, 16 marca 2020 12:20 napisane przez beczka śmiechu

  Pośle Dolata! Pokaż się pan no, przecież przez cztery lata wyciągałeś miliony z rządu dla szpitala a teraz zapadła cisza. Pomóż pan gnieźnianom, skoro tak panu zależy na dobru wszystkich! Gruszczyński sobie sam nie poradzi, przecież pożegnał się z dyrektorem, który czmychnął od nas w podskokach.

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 16 marca 2020 11:32 napisane przez rowerzysta

  Szkoda, że nie napisali ile teraz kosztuje respirator. Wcale bym się nie zdziwił jakby to była cena np 10 razy większa jak przed pandemią.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane