Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 marca 2020 12:46

Miała być w kwarantannie, a... wyszła z domu na spotkanie

 
Miała być w kwarantannie, a... wyszła z domu na spotkanie archiwum redakcji

Policjanci codziennie monitorują osoby, które podlegają codziennej kontroli z uwagi na przebywanie w kwarantannie. Jedna osoba już się do tego nie zastosowała.

W chwili obecnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego nie odnotowano przypadku koronawirusa, ale 13 osób znajduje się w kwarantannie. Oznacza to, że nie mogą one w żadnym przypadku opuszczać miejsca, w którym przebywają. Ich obecność we wskazanym miejscu jest codziennie kontrolowana przez policjantów, którzy w różnych porach dnia weryfikują, czy dana osoba przebywa w lokalu.

W miniony poniedziałek policjanci udali się do jednej z takich osób (spoza Gniezna) - jak się okazało kobieta nie przebywała we własnym domu, którego miała nie opuszczać. Okazało się, że znajdowała się ona 200 metrów dalej z innymi osobami. Dopiero gdy zobaczyła radiowóz, natychmiast powróciła do swojego mieszkania.

Policjanci poinformowali kobietę o konieczności przestrzegania kwarantanny i jednocześnie skierowano wniosek do sądu o ukaranie jej za nieodpowiedzialne zachowanie. 

źródło: KPP Gniezno

12 komentarzy