czwartek, 19 marca 2020 15:52

Zmiana rozkładu MPK od poniedziałku

 
Zmiana rozkładu MPK od poniedziałku archiwum redakcji

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że w związku ze znaczącym spadkiem liczby pasażerów, od poniedziałku ponownie zmieni się rozkład jazdy.

Od kilku dni gnieźnieński przewoźnik kursuje według rozkładu wakacyjnego. Prawdopodobnie jednak wielu gnieźnian na poważne potraktowało apele o pozostanie w domach, gdyż obecnie MPK Gniezno poinformowało, że od poniedziałku 23 marca ponownie zmieni się rozkład jazdy - jak przekazano, związane jest to z bardzo małą frekwencją w ostatnich dniach. 

Od 23 marca (poniedziałek) do odwołania w dni robocze autobusy kursować będą według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Wyjątkiem będą linie nr 5, 10 i 31, które nadal będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze wakacyjne.

Ponadto linie nr 5, 9 17 będą miały dodatkowe kursy:

  • linia nr 5 - dodatkowy kurs o godzinie 15:05 z ul. Kolejowej. Kursy 14:52 z ul. Kościuszki i 22:36 z Lednickiej - zawieszone.
  • linia nr 17 - dodatkowe kursy o godzinie 21:58 z ul. Pustachowskiej do ul. Dworcowej (przesiadka z linii nr 9), o godz. 22:28 z ul. Kościuszki (przesiadka z linii nr 9). Kurs z ul. Lednickiej o godz. 23:45 - zawieszony
  • linia nr 9 - kurs o godz. 22:00 z ul. Witkowskiej zostanie przesunięty na godz. 22:06.

Przypominamy o braku możliwości zakupu biletów MPK u kierowców, a także o konieczności wsiadania do autobusów tylnymi drzwiami.

Powyższe zmiany w kursowaniu autobusów obowiązywać będą do odwołania.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zorro piątek, 20 marca 2020 10:24 napisane przez Zorro

    Agnieszka. Najlepiej zadzwonić na infolinię MPK. Tam otrzymasz odpowiedź

  • Link do komentarza Agnieszka czwartek, 19 marca 2020 16:54 napisane przez Agnieszka

    A autobus nr 14?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane