piątek, 20 marca 2020 14:31

„Dlaczego dyrektor odszedł ze szpitala?”

 
„Dlaczego dyrektor odszedł ze szpitala?” archiwum redakcji

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego podjęła uchwałę o powołaniu komisji konkursowej na dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. W tle wciąż wybrzmiewa jednak pytanie o powody odejścia Michała Ogrodowicza.

Minęło już ponad 20 dni, od kiedy pełniący swoją funkcję przez ponad rok Michał Ogrodowicz opuścił stanowisko dyrektora gnieźnieńskiej lecznicy. Od lakonicznego komunikatu, wystosowanego ze Starostwa Powiatowego, wyjaśniającego iż rozstanie przebiegło "za porozumieniem stron", nie podano żadnych przyczyn tej sytuacji. Tymczasem w obliczu koronawirusa szpital znalazł się w trudnych okolicznościach, kiedy to całe zarządzanie spadło na dotychczasowych zastępców i w szybkim trybie organizowany ma być konkurs na dyrektora.

Na ubiegłotygodniowej radzie społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski, Marcin Makohoński zapytał przewodniczącego Piotra Gruszczyńskiego o całą sytuację: - Sam osobiście byłem zaskoczony, że dyrektora Ogrodowicza nie ma już w szpitalu. W czwartek (tj. 27 lutego - przyp. red.) widziałem go na sesji w dobrym nastroju, dzień wcześniej na Komisji Rewizyjnej mieliśmy dobry kontakt z dyrektorem, ponieważ współpracowaliśmy w ramach zespołu kontrolnego, a w piątek dowiadujemy się, że rozwiązaliście umowę o pracę. Co się takiego wydarzyło? - pytał. Przewodniczący odparł wprost: - Proszę to pytanie skierować do pana dyrektora. Prawo mi nie pozwala przedstawić, jaki był stan rzeczy. Sam byłem zaskoczony pewnymi wydarzeniami. Natomiast doszło do rozwiązania stosunku pracy i to jest wszytko, co mogę powiedzieć. Reszta jest objęta kwestiami prawnymi, nie jestem upoważniony, żeby o tym mówić. 

Zainteresowany jednak dociekał: - Kto w takim razie wypowiedział umowę? Piotr Gruszczyński odparł: - Doszło do porozumienia stron, obie strony sobie uścisnęły ręce i to wszystko, co mamy sobie do powiedzenia w tej sprawie. Marcin Makohoński odparł: - Nie do końca zrozumiałem... Przewodniczący przyznał: - Ja też wszystkiego nie rozumiem, muszę to powiedzieć - mówił Piotr Gruszczyński, który dodał iż ta sytuacja też go zaskoczyła.

W międzyczasie przygotowano uchwałę dotyczącą powołania komisji konkursowej, która wyłoni dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Została ona przyjęta w trakcie piątkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, przed którą starosta przyznał: - Chcemy jak najszybciej przystąpić do tego konkursu, bo niestety wyobraźnia mówi mi to, że w Polsce może powtórzyć się model włoski, jeśli chodzi o przebieg choroby, a to oznacza, że gdzieś za miesiąc będziemy mieli olbrzymią zachorowalność i najgorszy scenariusz - śmiertelność. Skoro jeden z dyrektorów będący w grupie ryzyka ze względu na wiek, a drugi od spraw medycznych jest w grupie ryzyka mając kontakt z chorymi, muszę przewidzieć sytuację, że może dojść do momentu iż nie będę miał dyrektorów. Dlatego jak najszybciej konkurs na dyrektora szpitala, a trzech stwarza szansę iż szpital będzie miał odpowiednią kontrolę - mówił starosta. Na pytanie o powody odejścia Michała Ogrodowicza odpowiedział w taki sam sposób, jak w ubiegłym tygodniu: - Doszło do odejścia za porozumieniem stron i nie mam nic do dodania w tym temacie.

W trakcie sesji powołano komisję konkursową w składzie: Marcin Makohoński, Jacek Kowalski, Anna Jung, Jaromir Dziel, Radosław Sobkowiak i Mariusz Mądrowski (przewodniczący) oraz Paulina Hennig-Kloska jako przedstawiciel rady społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Konkurs ma zostać przeprowadzonych w najbliższych tygodniach.

14 komentarzy

 • Link do komentarza kris poniedziałek, 23 marca 2020 19:07 napisane przez kris

  To są normalnie jakieś jaja !!! Gruszczyńskiemu coś padło na czapkę ? Czy co ? Król, jaśnie Pan coś sobie wymyślił ustalił podpisał i nic więcej nie powie ! Poprzednią starostę czołgali jak psa na każdej sesji za przecinek postawiony w niewłaściwym miejscu a ten książę mówi że nic nie powie, więcej nie wie a poza tym prawo nie pozwala - i oczywiści nikt nic nie wie ! Panowie i panie radni - co wy tam robicie ? To że grucha ma was i wyborców gdzieś to jest efekt waszego przyzwolenia na to i efekt waszego braku kompetencji do zasiadania w ławach rady powiatu !!! Nie kompromitujcie się więcej !

 • Link do komentarza Ruda rydz. sobota, 21 marca 2020 15:04 napisane przez Ruda rydz.

  Kiedy grucha rządzi wszyscy uciekają. W starostwie podobnie. Tan dopiero cyrk.

 • Link do komentarza Milka sobota, 21 marca 2020 13:42 napisane przez Milka

  Dlaczego teraz w takim trudnym momencie robią konkurs na dyrektora??? Jednego dyrektora z innej placówki zwalniają bo koszty, a kolejnego chcą zatrudnić...

 • Link do komentarza a1rh sobota, 21 marca 2020 13:01 napisane przez a1rh

  ad Gnieźnianin: Gdyby nie PiS i dyrektorowanie Bestwiny, to ze szpitala pozostałyby jedynie ruiny. Jak rządzi PO, to widać na przykładzie MOKu. Bestwina mógłby dokończyć misję ale nie był swój a do tego zaczęła mieszać w sprawie najmądrzejsza Hennig Kloska. Ogarnij się Gnieźnianin i włącz myślenie,

 • Link do komentarza senior sobota, 21 marca 2020 11:53 napisane przez senior

  gnieznianinie, Bestwina był kilka lat i ratował szpital po rządach PO, zatem twoje porównanie jest do kitu, jak zresztą każdy twój komentarz. Kabaret to jest teraz. W tym Starostwie kompletna amatorka. O przepisach prawa nawet ich prawnicy chyba nie słyszeli,wiec o ich przestrzeganiu nie ma mowy. Kiedyś bekna za to, bo Polska to nie dziki kraj. A jak czytam w dodatku o łączeniu domów starców z domami dziecka, to nachodzi mi nieodparte pytanie, czy oni już nie potrafią racjonalnie myśleć?

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 21 marca 2020 11:36 napisane przez mieszkaniec

  Jak zwykle ściema naszej władzy. Nowy dyrektor już jest tylko potrzeba czasu żeby było wszystko zgodnie z przepisami.

 • Link do komentarza Geniu sobota, 21 marca 2020 07:57 napisane przez Geniu

  "prawo nie pozwala mi mówić jaki był stan rzeczy" . Panie Gruszczyński może pan zacytować: ustawę lub paragraf, który uniemożliwia panu poinformowanie społeczeństwa o przyczynach "odejścia" pana Ogrodowicza. Bo jeśli ktoś powołuje się na polskie prawo to chyba to prawo zna . Co nie ?

 • Link do komentarza Benben sobota, 21 marca 2020 00:42 napisane przez Benben

  Ripsta za ginekologów. Grucha może.

 • Link do komentarza IwaDoris sobota, 21 marca 2020 00:36 napisane przez IwaDoris

  Zrobił swoje może odejść ! Kasa jest, jest. Piotruś pan.

 • Link do komentarza gnieźnianin sobota, 21 marca 2020 00:35 napisane przez gnieźnianin

  @a1rh-
  Gdyby rządziło PiS dostałby zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy oraz olbrzymią odprawę, jak niejaki Krzysztof Bestwina.

 • Link do komentarza salowa piątek, 20 marca 2020 20:36 napisane przez salowa

  A bałagan jak był w szpitalu, tak nadal jest I nikt nie reaguje na łamanie prawa! Czy naprawdę w Polsce nie obowiązują już żadne ustawy???

 • Link do komentarza hmmmm.... piątek, 20 marca 2020 15:48 napisane przez hmmmm....

  Piotr Gruszczyński odparł: - Doszło do porozumienia stron, obie strony sobie uścisnęły ręce i to wszystko, co mamy sobie do powiedzenia w tej sprawie.

  czy to oznacza, że dyrektor już jest wybrany?? ....

 • Link do komentarza sekretarz komisji piątek, 20 marca 2020 15:25 napisane przez sekretarz komisji

  niech nie zapomną ogłosić , że za karalność punkty dodatkowe

 • Link do komentarza a1rh- piątek, 20 marca 2020 15:21 napisane przez a1rh-

  Spotkali się na kawie Gruszczyński z Ogrodowiczem, pogadali o pogodzie i w pewnym momencie jeden z nich (wg Gruszczyńskiego nie wiadomo który) mówi: Rozwiążmy umowę o dyrektorowaniu za porozumieniem stron, na to drugi: dobrze rozwiążmy. I rozwiązali. Oto model zarządzania powiatem przez PO. Nie wiadomo czy się śmiać, płakać, czy litować!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane