poniedziałek, 30 marca 2020 20:52

Badania w laboratorium wykluczyły koronawirusa

 
Badania w laboratorium wykluczyły koronawirusa archiwum redakcji

Analizy wykonane w specjalistycznym laboratorium, prowadzącym badania pod kątem obecności koronawirusa, nie potwierdziły zakażenia COVID-19 u 92-letniego mężczyzny.

Wczoraj do gnieźnieńskiego szpitala trafił starszy mężczyzna, który został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego. Z przeprowadzonego wywiadu nie wynikało, by mógł być narażony na zakażenie koronawirusem, a on sam nie miał innych (poza dusznościami) symptomów charakterystycznych dla COVID-19. Niemniej zdecydowano się przeprowadzić tzw. szybki test (przesiewowy), który jest wykonywany przez Szpital Pomnik Chrztu Polski. Jak się wkrótce okazało, wynik był pozytywny, dając tym samym wysokie prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem - informacja ta wyszła z samej lecznicy. 

Z uwagi na zły stan zdrowia mężczyzny, pozostał on w szpitalu, a wraz z nim kwarantanną objęto personel karetki i osoby, z którymi miał styczność na SOR. Jednocześnie od pacjenta pobrano próbkę w celu przebadania jej w laboratorium w Poznaniu, które mogłoby ostatecznie potwierdzić zakażenie. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek pacjent zmarł. Na wynik badania przyszło czekać do późnego, poniedziałkowego popołudnia. Jak się jednak okazało, w próbkach analizowanych przez specjalistyczne laboratorium ostatecznie nie stwierdzono obecności koronawirusa. Dzięki temu osoby objęte kwarantanną mogły powrócić do domów. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Alojzy poniedziałek, 30 marca 2020 22:57 napisane przez Alojzy

    Ja się zastanawiam czy służby wiedzą co robią co badają czy wiedzą co analizują czy czasami temat ich nie przerasta

  • Link do komentarza Mena poniedziałek, 30 marca 2020 22:25 napisane przez Mena

    Dzięki Bogu :)

  • Link do komentarza Obywatel poniedziałek, 30 marca 2020 21:18 napisane przez Obywatel

    Jeden pozakuje pozytywny wynik A drugi negatywny. Coś jest tu chtmyba nie tak z tymi testami? A może chodzi o wybory bo coraz więcej ludzi o tym temacie gada

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane