wtorek, 31 marca 2020 08:17

W szkołach średnich trwa zdalne nauczanie, a kandydaci mogą poznawać oferty placówek

 
W szkołach średnich trwa zdalne nauczanie, a kandydaci mogą poznawać oferty placówek archiwum redakcji

Przełom marca i kwietnia to czas, kiedy uczniowie szkół podstawowych powinni zacząć podejmować decyzję o dalszym kierunku kształcenia. Obecna sytuacja utrudnia nieco wybór, ale każda z placówek stara się zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 w dużej mierze wpłynęła na organizację edukacji w kraju. Zgodnie z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej, po czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek oświatowych od 25 marca 2020 roku wprowadzono realizacje zadań oświatowych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

- Po czwartkowej konferencji pragnę zapewnić rodziców i uczniów, że dyrektorzy i nauczyciele podjęli szereg działań, by realizować podstawę programową w tym trudnym czasie. W szkołach zajęcia realizowane są poprzez: wykorzystanie różnych platform wizualno-głosowo-tekstowych, e-dziennika, indywidualne formy komunikowania się nauczycieli z podopiecznymi, udostępnianie materiałów dydaktycznych itp. - informuje starosta Piotr Gruszczyński, dodając iż Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, Wydział Edukacji i Sporu oraz Centrum Usług Wspólnych na bieżąco są w kontakcie z dyrektorami 15 ponadpodstawowych placówek oświatowych: - Pomimo wielu trudności, pracownicy szkół stanęli na wysokości zadania, dlatego, mimo pojawiających się obaw związanych z pensum w tym wyjątkowym okresie, informuję, że wynagrodzenia naliczane będą zgodnie z zasadnymi przepisami prawa i są w kompetencji dyrektora placówki - dodaje.

Kilka tygodni temu odbywały się Powiatowe Targi Edukacyjne, ale niezależnie od nich, co roku o tej porze, w praktycznie wszystkich szkołach średnich organizowano drzwi otwarte. To na nich można było szczegółowo poznać ofertę każdej placówki, usłyszeć odpowiedź na pytania lub po prostu poznać kadrę i budynek, w którym będzie się kształcić. W tym roku wszystkie drzwi otwarte zostały odwołane z uwagi na aktualną sytuację, ale uczniowie szkół mogą zapoznać się z ofertami placówek przez ich strony Internetowe:

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie     

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie     

III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie      

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie      

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie  

Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie    

Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie  

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie     

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie     

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane