czwartek, 02 kwietnia 2020 17:34

W miasto ruszyły wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej

 
W miasto ruszyły wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej źródło: KPP Gniezno

Od dziś na terenie Gniezna prowadzone będą mieszane patrole funkcjonariuszy tutejszej komendy policji oraz żandarmów wojskowych. 

Od czwartku do odwołania na terenie miasta pojawiać się będą patrole porządkowe, składające się z funkcjonariusza policji oraz żandarma wojskowego. Sytuacja ta jest związana z przestrzeganiem przez mieszkańców nowych restrykcji. Chodzi tutaj o kontrolowane miejsc, w których przeważnie mogą się gromadzić osoby, robiące to wbrew obowiązującym tymczasowym przepisom.

Kolejnym zadaniem patroli jest zwracanie uwagi na minimalną odległość między pieszymi i kwestie wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego. Ponadto policjanci i żołnierze są także na głównych ciągach komunikacyjnych, osiedlach gdzie podczas kontroli sprawdzają, czy pojazdy poruszają się zgodnie z obostrzeniami.

21 komentarzy

 • Link do komentarza Byly_mieszkaniec niedziela, 05 kwietnia 2020 08:23 napisane przez Byly_mieszkaniec

  Do Gniezno
  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,nowe-obostrzenia-premiera-limity-w-sklepach-niepelnoletni-chodza-tylko-z-doroslymi,wia5-3329-44155.html
  Nie dotyczy rodzin z dziecmi!
  A dzieci do 18 r.ż nie moga przebywac same na zewnatrz, a nie 13 r.ż.. proponuje wylaczyc tvp i ogladac informacje na innym kanale.
  Pozdrawiam.

 • Link do komentarza Byly_mieszkaniec sobota, 04 kwietnia 2020 08:22 napisane przez Byly_mieszkaniec

  Do *Mariusz
  Brawo, brawo, brawo trafny komentarz!

 • Link do komentarza Julian sobota, 04 kwietnia 2020 00:53 napisane przez Julian

  A jeszcze niedawno jeden pisior oburzył się, na moją sugestię, że wojsko będzie na ulicach. To pomoże. Na pewno na wybory

 • Link do komentarza Gniezno piątek, 03 kwietnia 2020 23:21 napisane przez Gniezno

  Do były mieszkaniec.
  Widać jak słuchasz wiadomości nie zachowujesz odstępu 2m jeżeli Idziesz z dzieckiem który wymaga opieki bodajże do 13l a jeżeli idziesz z mezem/żona musisz zachować odstęp. Słuchaj i oglądaj ze zrozumieniem. PS brak słów na takich ludzi jak TY.

 • Link do komentarza beka z idiotów w dobie epidemii piątek, 03 kwietnia 2020 19:28 napisane przez beka z idiotów w dobie epidemii

  Trzeba być nieźle ograniczonym, żeby w przypadku służb mundurowych mówić o odległości 2 metrów. A pielęgniarki? A lekarze? Leczcie się na d**ę, bo na głowę już za późno.

 • Link do komentarza Mariusz piątek, 03 kwietnia 2020 18:25 napisane przez Mariusz

  Pełen szacunek dla służb mundurowych, a takich idiotów piszących głupie wypowiedzi na temat rzekomych ograniczeń swobód obywatelskich należałoby publicznie przetrzepać na rynku po tyłku, to może wtedy zrozumieliby, czym jest obecne zagrożenie dla wszystkich. Jeśli oni nie pragną zdrowia, to ich sprawa, ale nie mają prawa wypowiadać się w imieniu tych, którzy z poświeceniem robią wszystko, by tę plagę zminimalizować. No, ale głupków nie sieją, sami się rodzą. Szkoda tylko, ze w Gnieźnie jest ich wcale niemało.

 • Link do komentarza Byly_mieszkaniec piątek, 03 kwietnia 2020 14:45 napisane przez Byly_mieszkaniec

  Do *luk
  Jesli bys ogladal wiadomosci wiedzial bys ze rodzin z dziecmi nie dotyczy dystans 2 metrow! Wspolczuje zonie ze ma takiego goscia za meza he he... ps dzieci tez 2 metry za wami??

 • Link do komentarza Statler piątek, 03 kwietnia 2020 14:21 napisane przez Statler

  A czy te dwie osoby uwidocznione na zdjęciu zostały ukarane za niezachowanie odstępu 2 m?

 • Link do komentarza Malkontent piątek, 03 kwietnia 2020 12:33 napisane przez Malkontent

  Racja z tymi mandatami. Nie przyjmować, bo nie ma stanu wyjątkowego. Niech mi zamknięty na 4 spusty sąd wymierzy karę. Za 5 lat rozpatrzą i uniewinnią. :-) Będzie już wtedy inna władza i nawet będę bohaterem, który się sprzeciwił nielegalnym zarządzeniom ograniczającym wolność jednostki.

 • Link do komentarza Pw piątek, 03 kwietnia 2020 11:31 napisane przez Pw

  Witam
  Pani Ireno
  Służby mundurowe są po to by w takich sytuacjach
  Działać nawet z narażeniem życia bo na takie coś się pisali więc szacunek można mieć do cywila który uratuje drugiego człowieka z własnej i nie przymuszonej woli a policja z mojego doświadczenia jest nastawiona na wystawianie mandatów tym bardziej teraz.

 • Link do komentarza Luk piątek, 03 kwietnia 2020 09:36 napisane przez Luk

  Widziałem właśnie taki patrol o dlaczego chodzą obok siebie. Ja z żoną idąc chodnikiem musimy zachować odstęp 2m gdzie w samochodzie siedzimy obok siebie, śpimy razem w łóżku (jesteśmy rodziną) a os. patrolujące są sobie obce. Powinni chyba dawać przykład mieszkańcom.

 • Link do komentarza Byly_mieszkaniec piątek, 03 kwietnia 2020 08:06 napisane przez Byly_mieszkaniec

  Do *obywatel
  Jesli ludzie by sie sami pilnowali nie trzeba bylo by ich kontrolowac, u mnie w bloku codziennie imprezy domowki i spotkania... to tez powinno byc ukrocone! I proponuje mandaty zaczynac od 5 tys a nie tak jak ostatnio w Gnieźnie 5 mieszkancow Inowrocławia dostalo po 500zl... jesli chodzi o inwigilacje to i bez tych patroli jestesmy monitorowani (platnosci karta, logowania tel, kamery monitoringu, itd)

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 03 kwietnia 2020 06:32 napisane przez Mieszkaniec

  Z tego co mi wiadomo to ani rząd ani prezydent nie wprowadził stanu nadzwyczajnego, wojennego czy też kryzysowego by ludzi uziemiac w domach.

 • Link do komentarza nina piątek, 03 kwietnia 2020 01:51 napisane przez nina

  Brak szacunku dla tych którzy pilnują porządku. Ciekawe, że niektórzy zapomnieli jak to było w stanie wojennym. Tu się rozchodzi o nasze życie, na przyjemności przyjdzie czas. Podziękowania dla RZĄDZĄCYCH i zdyscyplinowanych POLAKOW,

 • Link do komentarza Irena czwartek, 02 kwietnia 2020 23:51 napisane przez Irena

  Do malkontent. Po twoim komentarzu, wnioskuje żeś człowiek interesu ale małej wiary. Człowieku, ogarnij się! Co ci po firmie, gdy dopadnie cię koronawirus i odbierze ci zdrowie lub życie! W tej chwili trzeba myśleć o tym, by przeżyć, więc potrzeba jest taka, by stosować się do obowiązujących zarządzeń. Nasze życie jest w naszych rękach ale zależy też od nas wszystkich wzajemnie. Jeden chroni drugiego, gdy siedzi w domu ale też jeden drugiego może zarazić, gdy nie stosuje się do zaleceń. O jakich samobójstwach piszesz człowieku? Wierzący nawet nie pomyśli o tym a jeśli ktoś ma problem natury psychicznej niech porozmawiać z psychologiem lub psychiatrą.
  I po co ten sarkazm, dotyczący patrolu?
  To obraza munduru! O jakich harcerzykach tu piszesz? Są to młodzi ludzie na służbie, w swojej randze ale przeszkoleni i kompetentni, więc należy im się szacunek z racji pełnionej służby.
  A to, czy ty trzęsiesz portkami na widok munduru , czy nie mało kogo obchodzi.
  Swoją drogą, przykre to, że masz taki stosunek do zawodu, który z założenia powołany jest do pilnowania szeroko pojętego porządku publicznego.

 • Link do komentarza dziadek mróz czwartek, 02 kwietnia 2020 23:50 napisane przez dziadek mróz

  Malkontencie, do kogo z tymi uwagami? piszesz tak, jak by to rząd nie wprowadził porządki i kwarantanny, a był powodem tej morowej zarazy. Ty się człeku puknij w swój głupi łeb i padnij na kolana przed Bogiem, by ludziom nie stała się większa krzywda, niż do tej pory. Straszysz czytelników samobójstwami? Niby dlaczego? kto jest winien, że świat opanowała pandemia?A może zastanowisz się nad swoim życiem i tym, co ciebie czeka po jego ziemskiej drodze?

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 02 kwietnia 2020 21:34 napisane przez Mieszkaniec

  Zapraszam na ulicę Orzeszkowej. Tłumy 18- i spotkania ,, matek rózańcowych ".

 • Link do komentarza Irena czwartek, 02 kwietnia 2020 21:11 napisane przez Irena

  Kolejne służby, którym należy się szacunek i poważanie, bo narażają swoje życie, by ratować nasze, patrolując miejsca, gdzie niektórzy niezdyscyplinowani gnieznianie mogą chodzić.
  Zamiast głupich uwag do służb, proszę dostosować się do zarządzeń MZ, służb sanitarno - epidemiologicznych i rządu RP.
  Służby mundurowe wykonują powierzone im zadania z narażeniem swojego życia, więc nie przeszkadzajmy im a wręcz pomagajmy, pozostając w domu. Niedopuszczalne jest, by w tak trudnym czasie atakować patrole, które wykonują swoje zadania powierzone im zgodnie z wytycznymi.
  Gnieznianie, ogarnijcie się i pomyślcie , gdybyśmy wszyscy byli ludźmi karnymi, nikt nie musiałby nas pilnować, leczyć, czy ratować życie.
  Trochę szacunku!!!

 • Link do komentarza Optysta czwartek, 02 kwietnia 2020 20:54 napisane przez Optysta

  Czy obecne patrole kontrolują już popełnione myślozbrodnie ?

 • Link do komentarza Obywatel czwartek, 02 kwietnia 2020 19:49 napisane przez Obywatel

  Rozumiem, że jest wirus ale żeby aż tak inwigilowac ludzi i kontrolować ich?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane