niedziela, 05 kwietnia 2020 10:05

Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa

 
Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa archiwum redakcji

Wielkopolski Urząd Wojewódzki opublikował informację potwierdzającą drugi odnotowany na terenie powiatu gnieźnieńskiego przypadek koronawirusa.

W niedzielne przedpołudnie WUW poinformował o kolejnych 11 przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w Wielkopolsce. Wśród nich jest 59-letnia kobieta z powiatu gnieźnieńskiego. Jak informuje Urząd Wojewódzki, powróciła ona z zagranicy i obecnie przebywa w domu w stanie dobrym.

Jest to drugi potwierdzony przypadek na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Przypomnijmy iż pierwszy odnotowano tydzień temu - 28 marca i dotyczył mężczyzny, który miał mieć kontakt z osobą zakażoną. 

Obecnie w Wielkopolsce u 246 osób potwierdzono koronawirusa - 14 z nich zmarło. W całym kraju jest to już 3834 osób zakażonych i 84 przypadki zgonów.

 

20 komentarzy

 • Link do komentarza SL poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:20 napisane przez SL

  Przecież ta pani też nie chciała być chora. Dajcie spokój.

 • Link do komentarza czytam dokładnie niedziela, 05 kwietnia 2020 21:53 napisane przez czytam dokładnie

  Na szczęście ta pani pozostaje na kwarantannie w swoim DOMU a nie w MIESZKANIU. Wniosek? Kto mieszka w bloku lub w kamienicy, nie musi się obawiać , że to jego sąsiadka. Logiczne ?

 • Link do komentarza Eliza niedziela, 05 kwietnia 2020 18:23 napisane przez Eliza

  Nie rozumie niektorych wypowiedzi. Jesli bylam na urlopie to nie mam prawa wrócić to domu! Tym wszystkich co piszą, zeby nie wpuszczać z zagranicy życzę zeby sami tego doswiadczyli.

 • Link do komentarza Monika niedziela, 05 kwietnia 2020 16:49 napisane przez Monika

  Rozumiem wyjść do sklepu na chwilę czy wyjść z psem bo trzeba, ale bezsensowne łazenie po mieście.My z rodziną siedzimy na tyłkach w domu,nawet dzieci z psem nie puszczam na prywatne podwórko bo boję się że ktoś życzliwy zadzwoni na policję.Na podwórku obok grill i dzieci jeżdżące na rowerach, kurczę jak tak dalej pójdzie to nigdy się to nie skończy. Trochę wyobraźni, ludzie!!!

 • Link do komentarza Roman niedziela, 05 kwietnia 2020 15:06 napisane przez Roman

  do radosława
  jezeli to jest prawda to gdzie jest sanepid,gdzie jest policja
  tam trzeba to zgłosić

 • Link do komentarza Gnieznianka niedziela, 05 kwietnia 2020 14:49 napisane przez Gnieznianka

  Ludzie mają gdzieś prośby, groźby, nakazy, zakazy. W kościele na Orzeszkowej jest w tej chwili o wiele więcej osób niż powinno być.

 • Link do komentarza nina niedziela, 05 kwietnia 2020 14:44 napisane przez nina

  Nowe przepisy mówią, że teraz cała rodzina jest w kwarantannie. Mam nadzieję że nasze patrole dopilnują jak trzeba.

 • Link do komentarza Koko Loko niedziela, 05 kwietnia 2020 14:15 napisane przez Koko Loko

  Mogła już z tym wirusem tam zostać a nie zabierać go ze sobą... Jak się wirus zacznie u nas rozprzestrzeniać to wiemy komu podziękować.

 • Link do komentarza Corona niedziela, 05 kwietnia 2020 13:50 napisane przez Corona

  Ludzie wy zachowujecie się jak bydło najlepiej byście ją ukamieniowali a pytania skąd kiedy i z kim to już żenada. Siedźcie w domu to się nie zarazicie a być może okazać się że to Wasza jakaś dalsza ciotka, kuzynka a może koleżanka lub jej mama i co dalej będziecie tak na Nią jechać. No ch.... w bombki strzelił tacy właśnie są Polacy zamiast współczuć to jeszcze wścibskie gęby wszystkim się interesujące tylko nie sobą.

 • Link do komentarza Krystian niedziela, 05 kwietnia 2020 13:44 napisane przez Krystian

  Jak wiecie z kad ta pani itp napisać ni3 pierdolic się żeby unikać rodzinę żeby czasem nie zdobyć tego gówna

 • Link do komentarza Lula niedziela, 05 kwietnia 2020 13:31 napisane przez Lula

  Ci co wracają to konie Trojanskie,wracają zarazem muszą przywitać się z rodziną i łańcuszek rusza!!!!Następny samolot do domu i znowu rusza lancuszek

 • Link do komentarza misiakisia niedziela, 05 kwietnia 2020 13:18 napisane przez misiakisia

  Przestańcie ludzie wariować i się wkręcać i nakręcać. Jeżeli ta EPIDEMIA czy PANDEMIA była tak groźna jak to się przedstawia w TVPiS i WSI24 to już dawno by nikt nie chodził do pracy do branż które są mało ważne dla egzystencji ludzi.

  Dziwne ze do zakładów pracy można chodzić i się przemieszczać no problem nawet po 5 osób w aucie osobowym a jak dziś mam wyjść z psem to Straż Wiejska obecnie wcielona do Milicji twierdzi iz nie mam wychodzić. Te zakazy obostrzenia i inne rzeczy same sobie zaprzeczające nie mają żadnej mocy prawnej gdyż nie ma stanu wyjątkowego a wiec podstaw do ich egzekwowania bo rozporządzenie takiej mocy nie ma w czasie epidemi. Tak mówi konstytucja.

  No ale cóż jak niektórzy nie widza ze to jest czyste pranie mózgu jak np.konferencje polityków sa obsługiwane przez dziennikarzy którzy stoją obok siebie i jakie to jest odgrywane teatrum no to cóż "sorry memory".

  Jeżeli teraz im się uda to później już jest po nas Obywatelach Rzeczypospolitej Polskiej

  Wkręcacie sie ludzie w to sami

 • Link do komentarza Walter 54 niedziela, 05 kwietnia 2020 13:01 napisane przez Walter 54

  Dokładnie. Zamknąć granicę i koniec. Tam się wyrabiali płacili podatki pluli na Polskę i z nas się śmiali. Teraz wracają szybciutko nie dość że z zarazą to jeszcze leczą się za nasze pieniądze roznoszą ten syf i powiększają bezrobocie. I już nie są tacy cwani ci polskie niemce Angliki itd.

 • Link do komentarza Kris niedziela, 05 kwietnia 2020 12:36 napisane przez Kris

  W Gnieźnie jest ponad 50 zakażeń koronawirusem.

 • Link do komentarza Marta niedziela, 05 kwietnia 2020 12:26 napisane przez Marta

  Ad Antoni i reszta. Każdy Polak ma prawo wrócić do swojej Ojczyzny. Ojczyzna to matka i matka ma obowiązek przytulić swoje dzieci. Nie wiecie, co było powodem, że opuścili ci ludzie Ojczyznę, może w ich miejscowości nie było pracy, może pojechali do dzieci etc. Więc radzę wstrzymać się z niesprawiedliwymi osądami.

 • Link do komentarza Radosław niedziela, 05 kwietnia 2020 11:44 napisane przez Radosław

  Ta pani przestrzega kwarantanny i siedzi w domu, ale pozostali domownicy latają po mieście ze az miło.

 • Link do komentarza antoni niedziela, 05 kwietnia 2020 11:44 napisane przez antoni

  Nie rozumiem dlaczego ludzi z zagranicy wpuszczają do Polski skoro im tak było dobrze służba zdrowia fantastyczna to niech tam zostaja a nie wracają. Polskie służby nie mówią nam gdzie ta osoba przebywa i z kim więc nie ma żadnej kontroli nad tymi ludzmi a sami wiemy i mamy juz obraz ze ludzie nie stosują sie do tych nieprecyzyjnych obostrzeń
  Stąd Nasz sprzeciw by tych ludzi nie wpuszczać zamknąć granice Polski i wtedy zacznie się normalnie kształtować sytuacja

 • Link do komentarza Sid niedziela, 05 kwietnia 2020 11:11 napisane przez Sid

  Podziękujmy jakoś tej pani że przywiozła że sobą niespodzianke dla Gnieźnian naprawdę dziękujęmy.

 • Link do komentarza Polly niedziela, 05 kwietnia 2020 10:54 napisane przez Polly

  Prosimy teraz panią o bezwzględne pozostanie w domu i izolację od rodziny, aby nie roznieść tej zarazy po naszym mieście jak np. w powiecie krotoszyńskim, gdzie jest już 57 przypadków

 • Link do komentarza Zaniepokojony niedziela, 05 kwietnia 2020 10:22 napisane przez Zaniepokojony

  A czy sama przebywa ? Kiedy wróciła? Z iloma osobami miała kontakt?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane