wtorek, 07 kwietnia 2020 20:16

Służby podziękowały ratownikom i personelowi szpitali

 
Służby podziękowały ratownikom i personelowi szpitali fot. Rafał Wichniewicz

W Dzień Pracownika Służby Zdrowia służby mundurowe symbolicznie podziękowały ratownikom i personelowi gnieźnieńskich szpitali za ich służbę na rzecz mieszkańców.

We wtorkowy wieczór przed Szpitalem Pomnik Chrztu Polski można było zauważyć wyjątkowo dużo pojazdów służb - policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej. Wszystkie przyjechały pod gnieźnieńską lecznicę, by po prostu podziękować pracownikom służby zdrowia - ratownikom, lekarzom, personelowi pierwszego kontaktu, ale także każdemu, dzięki któremu w tym trudnym czasie można liczyć na pomoc. 

Po dotarciu wszystkich służb na miejsce, do obecnych we wjeździe karetek na Szpitalny Oddział Ratunkowy pracowników lecznicy, st. insp. Przemysław Kozanecki, komendant powiatowy gnieźnieńskiej Policji wraz z Tomaszem Francuszkiewiczem, komendantem Straży Miejskiej, zwrócił się z prostym słowem: - Dziękujemy! Było ono kierowane do personelu wszystkich lecznic - tej przy ul. 3 Maja, św. Jana oraz szpitala "Dziekanka". Po tym obecni na miejscu funkcjonariusze wyrazili swoją wdzięczność oklaskami. Ich odbiorcy nie ukrywali, że ten gest ich bardzo wzrusza, byli wdzięczni za pamięć i podziękowali za niego także z okien lecznicy.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Spod Gniezna środa, 08 kwietnia 2020 17:27 napisane przez Spod Gniezna

  Do Gnieźnianina. Kochany Panie,musi Pan wiedzieć,że policja,straż pożarna i miejska nie organizowały zgromadzenia tylko pełniły służbę m.in.dla takich malkontentów,którzy mają za nic ich odiarność i zaangażowanie. W czasie służby nie obowiązują zasady zgromadzenia,bo jak Pan sobie wyobraża akcję wobec furiata,który szaleje z nożem w markecie, w pojedynkę,w odstepie 2m,a może najlepiej,żeby nie byli spokrewnieni??? Pomyśl Pan zanim coś chlapniesz. Oni czyli medycy,pielęgniarki,sprzątaczki,salowe,służby sanitarne,służby mundurowe,służby sprzątające,ekspedientki na szczęście pracują na 6tkę i im należy się podziękowanie. Gdyby ludzie z podobnym tokiem myślenia zostali w domach a nie 5razy dziennie do sklepu czy apteki po zakupy,jakby nie można zrobić raz w tygodniu,to im wszystkim byłoby lżej.

 • Link do komentarza Kajen środa, 08 kwietnia 2020 07:45 napisane przez Kajen

  Naprawde az sie chce zyc widzac taka reakcje.Pamiec o drugim czlowieku.Nawet nie wiecie ile to nam mieszkancom dodaje sil i pozytywnego myslenia.My rowniez bardzo dziekujemy za wsparcie w obecnej sytuacji.Kazdy pomaga na ile moze.Wspolnymi silami damy rade.Pozdrawiam Wszystkich

 • Link do komentarza Szymon Zieliński środa, 08 kwietnia 2020 07:34 napisane przez Szymon Zieliński

  Dziękujemy !!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 07 kwietnia 2020 23:37 napisane przez Mieszkaniec

  Wspaniała akcja. Prawdziwy pokaz ludzkiej solidarności i szacunku ale także doskonałego zgrania i współpracy służb w naszym mieście. Po prostu czapki z głów dla medyków i naszych mundurowych!

 • Link do komentarza Radek wtorek, 07 kwietnia 2020 22:13 napisane przez Radek

  Rychło w czas władza by się brala to by medycy urzędowali w nowym obiekcie.
  Było wy wygodniej i więcej miejsca. A tak stoi nieużytek cały czas

 • Link do komentarza Pielęgniarka wtorek, 07 kwietnia 2020 20:59 napisane przez Pielęgniarka

  Dziękuję ....

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 07 kwietnia 2020 20:42 napisane przez Gnieźnianin

  Dla lekarzy, pielęgniarek i pracowników szpitala wielki szacunek za ich pracę, doceniam to bardzo.

  Ale czy komendanci SM i Policji nie powinni zostać ukarani mandatami? - zarządzenie z dnia 31.03.2020:

  ZAKAZ ZGROMADZEŃ I IMPREZ

  Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

  Na czym polega? Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi....

  Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

  My za takie zachowanie byśmy dostali w najlepszym przypadku pouczenie, a w najgorszym mandat.

  Piękny gest, ale pomyślcie, że jako stróże prawa każdego dnia jesteście zmuszeni do kontaktu z ludźmi, którzy mogą być potencjalnie zakażeni...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane