Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 kwietnia 2020 12:44

Zatęsknił za żoną - teraz zapłaci 5 tys. złotych kary

 
Zatęsknił za żoną - teraz zapłaci 5 tys. złotych kary źródło: KPP Gniezno

Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić mężczyzna, który złamał zasady kwarantanny. To kolejny przypadek w naszym powiecie.

Policjanci z Trzemeszna, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek każdego dnia przeprowadzają kontrole osób, które decyzją służb sanitarnych zostały zobligowane do pozostania w domu w ramach dwutygodniowej kwarantanny. Przypomnijmy, że objęte są nią osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Jak się okazuje nie każdy wykazuje się brakiem odpowiedzialności, a trzeba pamiętać, że w ten sposób może narazić innych na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem.

Karę administracyjną w wysokości 5 tys. zł będzie musiał zapłacić mieszkaniec Trzemeszna, którzy złamał przepisy obowiązujące w czasie epidemii. Mężczyzna został objęty kwarantanną, jednak gdy 5 kwietnia br. miejscowi funkcjonariusze pojechali skontrolować mężczyznę - nie zastali go. Okazało się, że na dwa dni wyjechał do swojej żony, która mieszka w innym powiecie. Nałożona kara pieniężna nie wyklucza w tym przypadku odpowiedzialności prawnej. Za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy