czwartek, 09 kwietnia 2020 14:18

Podano termin wyborów do Rady Gminy Niechanowo

 
Podano termin wyborów do Rady Gminy Niechanowo archiwum redakcji

Zany jest już termin przedterminowych wyborów do Rady Gminy Niechanowo - wczoraj wydane zostało rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie.

Po odwołaniu rady, co nastąpiło w referendum zorganizowanym 8 marca br., kolejnym etapem do którego dążyli jego inicjatorzy jest ogłoszenie przedterminowych wyborów. Termin tychże został podany już do publicznej wiadomości. 

Jak zawarto w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 8 kwietnia 2020 roku, wybory do Rady Gminy Niechanowo zostały wyznaczone na niedzielę 7 czerwca br. W ich trakcie mieszkańcy będą musieli wybrać 15 radnych gminnych.

Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia, kandydaci mogą być zgłaszani do 13 maja br. do gminnej komisji wyborczej. Kampania wyborcza będzie mogła wystartować 25 maja i potrwać do 5 czerwca. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec Gminy Niechanowo czwartek, 09 kwietnia 2020 17:55 napisane przez Mieszkaniec Gminy Niechanowo

    Jak zgłaszać kandydatów do Rady Gminy? Proszę o podanie szczegółów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022