piątek, 10 kwietnia 2020 10:31

ITD sprawdzało gnieźnieńskie autobusy

 
ITD sprawdzało gnieźnieńskie autobusy źródło: WITD

Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzali, czy w pojazdach komunikacji miejskiej zachowywany był należyty odstęp.

Gnieźnieński patrol inspekcji Transportu Drogowego przeprowadził 7 kwietnia kontrole komunikacji miejskiej w związku z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi określonej liczby pasażerów w pojazdach. Kontrole w autobusach były prowadzone już w godzinach porannych, kiedy ruch mógł być największy.

Mimo iż ograniczono kursowanie pojazdów MPK Gniezno na wszystkich liniach, a także z uwagi na zamknięcie szkół i różnych instytucji ubyło sporej części przemieszczających się pasażerów, to jednak dla wielu osób wciąż jest to jedyny środek komunikacji po mieście. 

Jak stwierdzili inspektorzy, w sprawdzonych tego dnia pojazdach, w których pasażerów nie mogło być więcej niż wynosiła połowa miejsc siedzących w pojeździe, tłoku nie było - wszyscy stosowali się do obowiązujących ograniczeń. Inspektorzy nie musieli nikogo pouczać, a wszyscy podróżni i kierowcy kontrolowanych autobusów zdali egzamin z odpowiedzialności w czasie epidemii.

źródło: WITD

3 komentarzy

 • Link do komentarza Hania niedziela, 12 kwietnia 2020 09:37 napisane przez Hania

  Autobus przyjeżdżając na mój przystanek rano ma już pasażerów ponad limit.Jak mam dojechać do pracy na godz.6.00 jeżeli kierowca mnie nie zabierze? Powinno się wystawiać zaświadczenia o przekroczeniu limitu pasażerów dla pracodawcy żeby nie trzeba było codziennie tłumaczyć się ze spóźnienia.

 • Link do komentarza Zdzisław sobota, 11 kwietnia 2020 14:29 napisane przez Zdzisław

  Może zająć się stanem technicznym jeżdżących wraków!!!
  Przynajmniej u nas w Bytomiu jest dramat autobusy wołają o pomstę do nieba a tu takie ceregiele!

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 10 kwietnia 2020 15:24 napisane przez rezigiusz

  Do ITD jeśli w naszych autobusach jest "monitoring" to sugeruję zabezpieczyć zapis z linii nr.7 z dnia 10.04.2020 z godziny 6.30 który był na wysokości ul.Wawrzyńca przy Pl.Piłsudskiego - ilość osób i jak byłyusytuowane w autobusie przeraził by szanowna instytucje bo ja nie wierzyłem co widzę stojąc na pasach kiedy ów autobus przemieszczał się z pasażerami

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane