sobota, 11 kwietnia 2020 10:13

Dwie kolejne osoby z koronawirusem

 
Dwie kolejne osoby z koronawirusem archiwum redakcji

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o dwóch kolejnych przypadkach osób z powiatu gnieźnieńskiego, u których potwierdzono koronawirusa.

W sobotni ranek WUW podał do wiadomości o kolejnych dziesięciu przypadkach zakażeń, stwierdzonych na terenie Wielkopolski. Wśród nich są dwie osoby z terenu powiatu gnieźnieńskiego. 

Jak poinformował WUW, pierwsza osoba to mężczyzna w wieku 61 lat, który nie jest hospitalizowany i przebywa w izolacji domowej. Drugą osobą jest kobieta w wieku 59 lat, która również nie przebywa w szpitalu i jest izolowana w domu. 

Do tej pory zanotowano łącznie 5 przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu gnieźnieńskiego - z uwagi na łagodny przebieg wszystkie są leczone w izolacji domowej. Jedna osoba, 84-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Gnieźnie, została początkowo zaliczona do przypadków odnotowanych na terenie naszego powiatu, ale ostatecznie została przepisana do powiatu wągrowieckiego, skąd pochodziła.

Do tej pory na terenie Wielkopolski odnotowano zakażenie u 489 osób, z czego 26 osób zmarło i 9 wyzdrowiało. W Polsce do sobotniego ranka stwierdzono 6088 przypadków zakażeń, a 195 osób zmarło.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza cebula niedziela, 12 kwietnia 2020 00:05 napisane przez cebula

    Pomidor, ty to powinieneś być ministrem, ba, premierem, no może nawet cesarzem, to na świecie byłby raj. Polacy to jednak głupi naród, skoro sa takie pomidory .

  • Link do komentarza pomidor sobota, 11 kwietnia 2020 20:33 napisane przez pomidor

    Jakby już na samym początku zamknięto granice i na dwa tygodnie wstrzymano wszelki ruch w kraju oraz przemieszczanie się, razem ze sklepami itp. to dziś byłaby inna sytuacja. Mam nadzieję, żę wyciągnie się odpowiednie wnioski.

  • Link do komentarza Miras sobota, 11 kwietnia 2020 10:30 napisane przez Miras

    Taka izolacja że pewnie i tak wychodzą z domu... Ci co mają wirusa powinni być zamykani i trzymani do wyzdrowienia w specjalnych punktach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane