Wydrukuj tę stronę
sobota, 11 kwietnia 2020 10:13

Dwie kolejne osoby z koronawirusem

 
Dwie kolejne osoby z koronawirusem archiwum redakcji

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o dwóch kolejnych przypadkach osób z powiatu gnieźnieńskiego, u których potwierdzono koronawirusa.

W sobotni ranek WUW podał do wiadomości o kolejnych dziesięciu przypadkach zakażeń, stwierdzonych na terenie Wielkopolski. Wśród nich są dwie osoby z terenu powiatu gnieźnieńskiego. 

Jak poinformował WUW, pierwsza osoba to mężczyzna w wieku 61 lat, który nie jest hospitalizowany i przebywa w izolacji domowej. Drugą osobą jest kobieta w wieku 59 lat, która również nie przebywa w szpitalu i jest izolowana w domu. 

Do tej pory zanotowano łącznie 5 przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu gnieźnieńskiego - z uwagi na łagodny przebieg wszystkie są leczone w izolacji domowej. Jedna osoba, 84-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Gnieźnie, została początkowo zaliczona do przypadków odnotowanych na terenie naszego powiatu, ale ostatecznie została przepisana do powiatu wągrowieckiego, skąd pochodziła.

Do tej pory na terenie Wielkopolski odnotowano zakażenie u 489 osób, z czego 26 osób zmarło i 9 wyzdrowiało. W Polsce do sobotniego ranka stwierdzono 6088 przypadków zakażeń, a 195 osób zmarło.

 

3 komentarzy