środa, 15 kwietnia 2020 11:58

Strażacy rozstawili namiot przed szpitalem

 
Strażacy rozstawili namiot przed szpitalem fot. Rafał Wichniewicz

W środowe południe przy wjeździe do Szpitala Pomnik Chrztu Polski pojawił się dmuchany namiot, rozstawiony przez strażaków z gnieźnieńskiej jednostki.

Namiot techniczny, należący do gnieźnieńskiej straży pożarnej, rozstawiono przy wjeździe dla karetek po godzinie 11. Jak udało się nam dowiedzieć, w tym miejscu od jutra ma zacząć funkcjonować punkt mierzenia temperatury każdemu, kto planuje wejść do szpitala - zarówno pacjentom, jak i personelowi. Jest to wymaganie, które zostało wprowadzone nowymi przepisami.

Podobne namioty rozstawiane są już przy wielu szpitalach w całym kraju i służą także do prowadzenia tirażu, tj. selekcjonowania pacjentów przed przyjęciem na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ma to też dodatkowo zapobiegać ryzyku zakażenia większej ilości personelu pierwszego kontaktu, znajdującego się w placówce. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Francuz czwartek, 16 kwietnia 2020 11:03 napisane przez Francuz

  Szkoda, że ustawili śmietniki na odpady z tego namiotu przy płocie posiadłości ul. Grzybowo 18, a nie dalej w szpitalu, mniej niż 2 metry od ścieżki którędy mieszkańcy muszą chodzić....

 • Link do komentarza jawiem czwartek, 16 kwietnia 2020 08:56 napisane przez jawiem

  Do mierzenia temperatury trzeba specjalnie namiot rozstawiać? To równie dobrze można bez namiotu przeprowadzić.

 • Link do komentarza Irena środa, 15 kwietnia 2020 22:01 napisane przez Irena

  Jakaś paranoja!
  Jedno przeczy drugiemu...mierzenie temperatury, to żadne "sito", bo koronawirusa można mieć a objawów żadnych. Podobnie, z tymi maseczkami..na początku, minister zdrowia, Szumowski, twierdził, że noszenie ich przez zdrowe osoby jest niewskazane i nie chroni to przed zakażeniem a teraz nakazuje zakładać je wszystkim.
  Co takiego się wydarzyło, panie prof.Szumowski, że zmienił pan zdanie?

 • Link do komentarza Mariusz środa, 15 kwietnia 2020 13:01 napisane przez Mariusz

  No, a co z tymi, co maja koronawirusa bezobjawowego, bo takie też są?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane