czwartek, 16 kwietnia 2020 10:15

Osiem kolejnych przypadków koronawirusa

 

W czwartkowe przedpołudnie Wielkopolski Urzad Wojewódzki poinformował o kolejnych odnotowanych przypadkach zakażenia COVID-19. Wśród nich jest 8 mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego.

Jak poinformował WUW 16 kwietnia po godzinie 10, na terenie Wielkopolski potwierdzono dziś 43 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. 

Wśród tej liczby znajduje się osiem mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego w wieku 44, 48, 49, 49, 49, 50, 50, 54 lat. Wszystkie mają potwierdzone zakażenie, ale z uwagi na brak objawów znajdują się one w izolacji domowej. Jest to największy przyrost zakażeń w naszym powiecie od początku epidemii. Jak udało się nam dowiedzieć, spora część przypadków związana jest z pracowniczkami jednego z zakładów pracy na terenie Gniezna. Łącznie na terenie powiatu gnieźnieńskiego koronawirusa potwierdzono już u 21 osób. 

Do środowego przedpołudnia na terenie Wielkopolski potwierdzono już 828 przypadków zakażeń, spośród których 43 osoby zmarły, a 34 wyzdrowiały.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Poruszony czwartek, 16 kwietnia 2020 18:50 napisane przez Poruszony

  Dokładnie wszyscy którzy mieli z tymi osobami kontakt ok. 10 min w odległości mniej niż ok 2 mertry. Powinny się zgłosić same do sanepidu. Inaczej to będzie się szerzyć. Ludzie bądźcie rozsądni.

 • Link do komentarza Leon czwartek, 16 kwietnia 2020 18:02 napisane przez Leon

  A dlaczego już Sanepid nie podaje wyników i sytuacji epid. Te tabele były przejrzyste. Czy ktoś coś wie. A może też im zasznurowali usta

 • Link do komentarza Bull czwartek, 16 kwietnia 2020 14:09 napisane przez Bull

  Brawo zarzad firmy naprawde jestescie najlepsi.

 • Link do komentarza Ja czwartek, 16 kwietnia 2020 13:55 napisane przez Ja

  Firma Polanex.

 • Link do komentarza Nowa czwartek, 16 kwietnia 2020 11:52 napisane przez Nowa

  Pewnie wszystkie dane osoby są z jednej firmy.....tak to jest ekskluzywnie przestrzegają izolacji....wd takie osoby które miały kontakt z tymi osobami powinny byc w domku 14dni i siebie zaobserwować.....A z tego co widać to raczej to nie jest stosowane....
  Szkoda nie my objaw ale możemy zarażać pamiętajmy o tym!

 • Link do komentarza Michu czwartek, 16 kwietnia 2020 11:27 napisane przez Michu

  Polanex

 • Link do komentarza Matej czwartek, 16 kwietnia 2020 11:23 napisane przez Matej

  Granice powinny zostać zamknięte już na starcie epidemii w chinach, ludzie rozwiezli po świecie i nawet Gniezna nie minie jak to często mieliśmy szczescie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane