czwartek, 16 kwietnia 2020 11:44

Odpust św. Wojciecha tylko w formie mszy

 
Odpust św. Wojciecha tylko w formie mszy archiwum redakcji

Kwiecień to czas, kiedy w Gnieźnie odbywa się wiele corocznych, wydarzeń, które są stale wpisane w kalendarz. W tym roku nie odbędzie się nie tylko jarmark, a religijne uroczystości odpustowe zostaną ograniczone tylko do transmisji telewizyjnej.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że nie odbędzie się coroczny jarmark odpustowy, który miał zagościć w ostatni weekend kwietnia na ulicach miasta. Do lipca odwołane zostały także wydarzenia kulturalne oraz częściowo także Królewski Festiwal Artystyczny. Dziś Kuria Metropolitalna poinformowała o tym, w jakiej formie odbędą się uroczystości z okazji odpustu św. Wojciecha.

 - W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce ks. abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieńskie i Prymas Polski, podjął decyzję, iż tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 25 i 26 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostaną ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będzie sprawował Ksiądz Prymas w niedzielę 26 kwietnia o godz. 13.00 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie - informuje komunikat Kurii. Przypomnijmy iż na tę chwilę w nabożeństwach uczestniczyć może tylko pięciu wiernych: Msza św. odpustowa będzie transmitowana przez TV Polonia. Ksiądz Prymas prosi o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii.

3 komentarzy

  • Link do komentarza realista globalista piątek, 17 kwietnia 2020 07:52 napisane przez realista globalista

    I tak już wszystko do tego zmierzało, nawet bez wirusa.

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 16 kwietnia 2020 15:29 napisane przez czytelnik

    No tak, jak widać po wpisie niejakiej Anny, dla wielu odpust to jarmark, a nie modlitwa i zwracanie się ku Bogu.

  • Link do komentarza Anna czwartek, 16 kwietnia 2020 12:16 napisane przez Anna

    Uwielbiam nasz Wojciechowy jarmark... ale za rok bedzie nastepny i w zdrowiu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane