piątek, 17 kwietnia 2020 10:12

11 nowych przypadków koronawirusa

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych kilkunastu osobach z powiatu gnieźnieńskiego, u których uzyskano dodatni wynik na obecność COVID-19.

Jak poinformował WUW w piątkowe przedpołudnie, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejnych 37 przypadków osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. Wśród nich jest 11 przypadków z powiatu gnieźnieńskiego - jest to najwyższy wzrost od początku epidemii. Obecnie są to już 32 osoby w naszym regionie.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa do 10 rano 17 kwietnia,  jest 9 kobiet w wieku: 54, 57, 49, 54, 53, 52, 55, 56 i 45 lat, które nie są hospitalizowane i przebywają w izolacji w swoich domach. Ponadto zakażenie potwierdzono u dwóch mężczyzn w wieku 60 i 46 lat - obaj również przebywają w izolacji domowej. 

Do piątkowego rana w Wielkopolsce odnotowano 866 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 46 osób zmarło a 42 wyzdrowiały.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 18 kwietnia 2020 09:51 napisane przez Gnieźnianin

    Co za bezsens ze ludzie którzy są zakażeni zostają w domach a nie są jakoś odizolowani większość z nich ma w nosie pozostawianie w domach coraz więcej przypadków a rząd wywala ich do domu... to niby jak chcą zwalczyć tego koronawirusa.. brak słów

  • Link do komentarza OSAmaLAND sobota, 18 kwietnia 2020 04:00 napisane przez OSAmaLAND

    A co z Tymi co mieli kontakt z osobą zarazona i przychodzili do pracy??? Gdzie jest mózg takiej osoby???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane